Pozostalí Whitney Houston čelia žalobe za predaj ceny Emmy

Whitney houston
Whitney Houston Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. júna (WebNoviny.sk) – Americká Akadémia televíznych umení a vied zažalovala pozostalých zosnulej speváčky Whitney Houston za ponúkanie ceny Emmy z roku 1986 v aukcii, ktorá sa uskutoční v piatok 24. júna. Žalobou, ktorú podali v stredu na kalifornskom federálnom súde, chcú zastaviť jej potenciálny predaj, ktorým by sa trofej údajne znehodnotila. Soška, ktorú interpretka získala za vystúpenie počas odovzdávania Grammy, má momentálne v dražbe aukčného domu Heritage Auctions cenu 10-tisíc dolárov (v prepočte 8 780 eur).

V žalobe zástupcovia akadémie uvádzajú, že cena nie je majetkom Houston, pretože oni trofeje umelcom nedarujú, ale len prepožičiavajú. Podľa nich si môžu sošku po smrti oceneného umelca prevziať jeho dedičia, aby im pripomínala jeho úspechy. „Televízna akadémia nikdy nechcela, aby sa k soškám pristupovalo ako k objektom obchodu,“ tvrdia v dokumentoch. Pozostalí zosnulej hudobníčky čelia žalobe za porušenie autorského práva a konverziu.

K situácii sa v stredu vyjadril riaditeľ Heritage Auctions Greg Rohan, ktorý túto žalobu považuje za šikanovanie interpretkinej rodiny, keďže sa ceny Emmy predávali v dražbách aj predtým. Tvrdí tiež, že najprv potrebuje dôkaz, že Houston nechcela trofej nikdy predať, aby ju z aukcie stiahol. „Heritage Auctions daruje celkovú províziu, ktorú získa z predaja Emmy, charite podľa výberu pozostalých Houston,“ dodal Rohan.

Whitney Elizabeth Houston

, ktorá si fanúšikov získala hitmi ako I Will Always Love You, Greatest Love Of All, Saving All My Love For You či I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me), našli 11. februára 2012 bez známok života vo vani hotelovej izby v Beverly Hills.

Oficiálnou príčinou úmrtia hviezdy filmov Osobný strážca (1992) či Kazateľova žena (1996) bolo utopenie. Cudzie zavinenie vyšetrovatelia vylúčili. Štyridsaťosemročná Houston mala v čase úmrtia v tele aj kokaín, marihuanu a rôzne lieky.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Whitney Houston