Pred prvým zápasom Slovákov v Lige národov sa vyskytol problém, masér z českého tímu má koronavírus

Jakub Jankto, Bořek Dočkal
Českí reprezentanti Bořek Dočkal (vľavo) a Jakub Jankto počas zápasu Ligy národov proti Slovensku. Praha, 19. november 2018. Foto: SITA/AP.

Česká futbalová reprezentácia možno stojí pred veľkým problémom pred piatkovým zápasom v Bratislave so Slovenskom v Lige národov. Podľa informácií na webe iSport.cz sa v národnom tíme ČR objavil pozitívny test na koronavírus medzi masérmi.

Túto novinku neskôr potvrdil aj hovorca českej reprezentácie Petr Šedivý v rovnako Futbalová asociácia Českej republiky. Reprezentačné mužstvo Česka malo ešte v stredu odletieť na Slovensko, ale letecký presun napokon odložilo na štvrtok. Dôvodom je ďalšie testovanie v tíme.

Hráčov aj členov tímu znova otestovali

Pozitívny člen výpravy sa mal ešte pred testovaním na zraze reprezentácie stretnúť s celým tímom.

„Môžeme potvrdiť jeden pozitívny test zo skupiny širšieho realizačného tímu. Pozitívne testovaná osoba ihneď opustila hotel a nastúpila do karantény. Zároveň v komunikácii s hygienickou stanicou došlo k pretestovaniu hráčov a členov realizačného tímu. Všetky výsledky testov sú negatívne,“ uviedol Petr Šedivý.

Slavia Praha sa snaží stiahnuť svojich hráčov

Pre tento dôvod sa najmä Slavia Praha snaží o stiahnutie svojich ôsmich nominovaných hráčov z reprezentácie, keďže už o tri týždne na českého majstra čakajú súboje play-off o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov.

„Slavia má v reprezentácii brankára Ondřeja Kolářa, obrancov Davida Hovorku, Ondřeja Kúdelu, Vladimíra Coufala, Jana Bořila a stredopoliarov Petra Ševčíka, Lukáša Masopusta a Lukáša Provoda. Slávistický šéf Jaroslav Tvrdík na sociálnej sieti potvrdil, že klub bude o situácii v reprezentácii rokovať s vedením FAČR,“ napísal portál isport.cz.

Sparta Praha môže byť zatiaľ v pokoji

Svojich hráčov majú v reprezentačnom tíme aj českí zástupcovia v Európskej lige – Sparta Praha a Viktoria Plzeň. Ide dovedna o päť futbalistov.

„Sparta môže byť zatiaľ v pokoji, lebo skupina Európskej ligy sa začína až v októbri. Trojica Adam Hložek, Ondřej Čelústka a Bořek Dočkal by však mohla prísť o niektoré domáce ligové zápasy,“ dodal portál iSport.cz.

Duel 2. skupiny B-divízie Ligy národov Slovensko – Česko sa uskutoční na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave v piatok 4. septembra od 20.45 h, o tri dni neskôr Česi nastúpia v Olomouci proti tímu Škótska. Štvrtým družstvom v skupine je reprezentácia Izraela.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Viktoria PlzeňSK Slavia PrahaSparta Praha