Predstavili snímky, ktoré premietnu na festivale Barbakan

Kamera, film
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. septembra (WebNoviny.sk) – Organizátori festivalu Barbakan, ktorý sa bude konať od 1. do 4. októbra v Banskej Bystrici, predstavili zloženie jednotlivých filmových sekcií. Dejiskom medzinárodného podujatia budú Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, Klub 77 a kinosála Múzea SNP.

Sekcia Na úteku prinesie sci-fi drámu District 9 (2009), rakúsko-francúzsko-tureckú drámu Na chvíľu slobodní (2008) a americkú romantickú drámu Nepozvaný hosť (2007). V sekcii Profil Paolo Sorrentino zas uvedú tri filmy tohto 45-ročného talianskeho režiséra a scenáristu – Tu to musí byť (2011) so Seanom Pennom v hlavnej úlohe, Následky lásky (2004) nominované na Zlatú palmu na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes a Veľká nádhera (2013), ktorá získala Zlatý glóbus aj Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. Poslednou filmovou sekciou bude Medailón Ivana Palúcha, ktorý skonal v júli vo veku 75 rokov. Jeho herecké umenie si na festivale pripomenú snímkami Markéta Lazarová (1967) a Zabitá neděle (1969), pričom okrem toho premietnu aj dokument Ivan Zakázaný (2011).

Súčasťou festivalu Barbakan budú aj hudobné koncerty. V Banskej Bystrici sa tento rok predstavia rakúska džez-popová speváčka a pianistka Susana Sawoff, slovenská indierocková formácia Fresh Out Of The Bus, dídžej Bobsan s bubeníkom Marekom Gregorom, poľský projekt Cosovel, prešovská skupina Chiki Liki Tu-a, hudobník Stroon a Pišta Rybár z momentálne neaktívnej kapely Plastic Swans. Už niekoľko dní pred začiatkom festivalu odštartuje výstava lučeneckého výtvarníka Dušana Krnáča.

Informácie agentúre SITA poskytol PR manažér festivalu Ján Papač.

(SITA, sc;dm),201509180231

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom