Prehra a vyradenie Hlohovca v Pohári EHF

Hlohovec
Martin Strapko z MŠK Hlohovec (v strede) pred brankárom Tomášom Petržalom z HC Dukla Praha (vpravo) počas 1. kola - prvého zápasu Pohára EHF mužov. Hlohovec, 4. september 2010. Foto: SITA/Martin Havran

NOVÉ VESELÍ 12. septembra (WEBNOVINY) – Hádzanárom MŠK Hlohovec nestačil štvorgólový náskok z prvého zápasu a ich účinkovanie v Pohári EHF sa skončilo v 1. kole. Zverenci trénera Juraja Jurajova po minulotýždňovom domácom víťazstve 22:18 podľahli v nedeľňajšej odvete v Novom Veselí tímu HC Dukla Praha 23:32 (9:17) a pri svojej premiére na európskej scéne stroskotali už na prvej prekážke. Naopak, český zástupca v tejto pohárovej súťaži sa môže tešiť na októbrové súboje 2. kola s chorvátskym tímom RK Nexe Našice (2./3. – 9./10. 10.), pričom najskôr sa predstaví u súpera.

Výsledok – nedeľa:

Pohár EHF mužov – 1. kolo – odveta (hralo sa v Novom Veselí):

HC Dukla Praha (ČR) – MŠK Hlohovec 32:23 (17:9) – prvý zápas 18:22, do 2. kola postúpila Dukla

Najviac gólov za Duklu: M. Kotrč 7

Zostava a góly MŠK: Olejár, Rafael – Cibulka 1, Bočkay 2, Trandžík, Laho 2, Štefanisko 2, Kasagranda 1, Čermák, Vlčko 3, Peťko 4, Strapko 2, S. Mažár, F. Zaťko 6/2

Pok. hody: 4/4 – 2/2, vylúčení: 6 – 2, ČK: 50. Štefanisko (Hlohovec) za hrubý faul, rozhodovali: Riga a Thomassen (obaja Belg.), 300 divákov

Dukla nastúpila bez svojho najlepšieho strelca z prvého zápasu Poláška, ale už hneď v úvode zlikvidovala manko z Hlohovca a získala vedenie 6:1. Domáci trestali chyby slovenského družstva gólmi z rýchlych protiútokov a do polčasovej prestávky narástol jej náskok na osem gólov (17:9). Snaha MŠK po zmene strán o stiahnutie rozdielu napriek miernemu zlepšeniu výkonu nepriniesla úspech. Dukla si s prehľadom ustrážila vedenie a jednoznačným víťazstvom 32:23 si vybojovala postup.

Juraj Jurajov (tréner Hlohovca): „Rozhodlo sa už v prvom polčase, nezachytili sme jeho úvod a Dukla získala rozhodujúci náskok. S nadšením hrajúci mladíci pražského tímu rýchlo zlikvidovali náš náskok z prvého duelu a dostali sa na koňa. My sme sa trápili v útoku, naša hra v ofenzíve bola kŕčovitá a ani brankár Olejár dnes nechytil toľko, koľko sme u neho ako našej opory zvyknutí. Sme sklamaní, čakal som od môjho družstva vyzretejší výkon. Doplatili sme na chyby z prvého polčasu, po ktorých sme dostávali ľahké góly z rýchlych protiútokov.“