Premiéri Ukrajiny a Poľska spokojní s prípravami na ME 2012

Bez názvu
Donald Tusk a Mykola Azarov Foto: SITA/AP

KYJEV 13. apríla (WEBNOVINY) – Poľský premiér Donald Tusk a predseda ukrajinskej vlády Mykola Azarov skonštatovali na svojom stretnutí v Kyjeve, že prípravy na budúcoročné majstrovstvá Európy vo futbale, ktorých sú spoločnými organizátormi, sú v takej fáze, že môžu byť optimistami.

„Keď bolo Poľsku a Ukrajine pridelené právo usporiadať majstrovstvá Európy, všetci v Poľsku sme sa z toho tešili. Zároveň sme však boli aj trochu v obavách, či to dokážeme zvládnuť. Dnes sa už ukazuje, že táto úloha nie je nad sily Poliakov a Ukrajincov. Nemám obavy, že by sme zlyhali v príprave futbalových majstrovstiev Európy,“ povedal na stretnutí Donald Tusk. „To, že Euro 2012 sa v našich krajinách uskutoční, je už dnes neodvratné,“ pridal Mykola Azarov.

Obaja premiéri skonštatovali, že príprava objektov a športovej infraštruktúry je už v súčasnosti vo svojej záverečnej fáze. Vzájomne sa informovali o pokračujúcich prácach na štadiónoch, výstavbe ciest, modernizácii letísk a železničnej dopravy. „Teším sa na finálový zápas šampionátu, v ktorom sa v Kyjeve stretnú Ukrajina s Poľskom. Azda sa nám to podarí,“ odľahčil na záver Donald Tusk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TuskMykola Azarov