Prešov zasiahla intenzívna búrka, voda sa valila aj historickým centrom mesta

PREŠOV: Búrka a krupobitie
Zaplavené parkovisko na Prostějovskej ulici na prešovskom Sidlisku III po búrke s krupobitím. Prešov 12. máj 2017. Foto: archívne, SITA/Viktor Zamborský.

PREŠOV 19. júna (WebNoviny.sk) – Mestom Prešov sa v stredu popoludní prehnala intenzívna búrka. Počas takmer hodinu trvajúceho silného dažďa spadlo v meste 16,5 milimetra zrážok, ktoré spôsobili viaceré komplikácie. Tie si vyžiadali zásah prešovských hasičov.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Prešov Eva Peknušiaková, v teréne bola desať hasičov s tromi kusmi techniky, ktorí odčerpávali vodu zo suterénov rodinných a bytových domov na uliciach Záhradná, Odborárska a Levočská. Dobrovoľní hasiči zasahovali aj na ulici Gorkého.

V lokalite Za kalváriou nestíhala kanalizácia odvádzať vodu, problém riešila spoločnosť MP Kanal. Voda sa valila aj historickým centrom mesta, rovnako ako počas nedávnej búrky na ulici Jarková a Floriánova. „Doteraz neboli hlásené žiadne spadnuté stromy, ktoré by bolo potrebné odstrániť. Aktuálne však dážď ustal a situácia je stabilizovaná,“ dodala Peknušiaková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom