Prezidentskí kandidáti by mali začať nastoľovať témy, tvrdí Šefčovič

Maroš Šefčovič
Prezidentskí kandidát Maroš Šefčovič. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 26. februára (WebNoviny.sk) – Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič verí, že keď sa už časť kandidátov napokon dohodla, kto sa v prospech koho vzdá, konečne sa kandidáti dostanú k nastoľovaniu tém.

Slovensko posunú dopredu témy

Uvádza to Šefčovič po svojom stanovisku k odstúpeniu prezidentského kandidáta Roberta Mistríka v prospech Zuzany Čaputovej, ktoré agentúre SITA poskytla poradkyňa pre komunikáciu Renata Goldírová.

Podľa Šefčoviča to majú byť témy, ktoré Slovensko posunú dopredu, „ktoré aj do budúcna zabezpečia pracovné miesta a lepšie platy, ktoré zlepšia postavenie našich seniorov, voči ktorým máme dlh, a ktoré podporia mladé rodiny“. „Lebo voľby prezidenta sú o vízii pre Slovensko, nie o prieskumoch a vzdávaní sa,“ uviedol.

Pripravený na debatu

Šefčovič bol prekvapený, aký veľký priestor a dôležitosť pripisovali kandidáti prieskumom verejnej mienky, kto má akú podporu, kto sa v prospech koho vzdá. „Potom ani nezostalo dosť času na to, aby predstavili svoj program pre Slovensko, čo chcú urobiť, ako chcú našim občanom a našej krajine pomôcť,“ podotkol.

Zároveň priblížil, že keď vstúpil do prezidentskej kampane, bol pripravený na debatu o tom, kam bude Slovensko smerovať.

„Preto som predstavil svoj program, ktorý jasne hovorí o ďalšom rozvoji Slovenska, o silnom sociálnom rozmere s dôrazom na dôchodcov či mladé rodiny, o spájaní rozdelenej spoločnosti a o tom, aby sme naďalej úspešne hrali prvé husle v Európskej únii,“ uviedol Šefčovič, ktorého v kampani podporuje strana Smer-SD.

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKU

Koho budete voliť v prezidentských voľbách 2019 na Slovensku?

Táto anketa už bola ukončená
1%
27%
10%
21%
9%
8%
2%
0%
2%
6%
6%
0%
0%
0%
0%
5%
3%

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maroš ŠefčovičRobert MistríkZuzana Čaputová