Pri nakrúcaní seriálu o dostihoch Luck zahynul už tretí kôň

Dustin hoffman
Dustin Hoffman si v seriáli zahral hlavnú postavu. Foto: crimetimepreview.com

BRATISLAVA 14. marca (WEBNOVINY) – Americká televízia HBO potvrdila, že pri nakrúcaní seriálu z dostihového prostredia Luck (2011) nebude pracovať s koňmi, keďže sa zranilo už tretie zviera a museli ho usmrtiť.

Nariadila to American Humane Association (AHA), ktorá dohliada na humánne správanie k zvieratám pri nakrúcaní. Asociácia chystá „dôkladné a komplexné vyšetrovanie“ aj napriek tomu, že sa nehoda nestala priamo počas nakrúcania seriálu, v ktorom hlavnú postavu Chestera „Acea“ Bernsteina stvárňuje Dustin Hoffman.

V utorok v rámci bežnej prehliadky koňa ešte pred seriálovými pretekmi vyšetril veterinár Gary Beck z Kalifornskej komisie pre konské dostihy. „Kôň mieril späť do stajne, keď sa postavil na zadné, prevrátil sa na chrbát a udrel si hlavu o zem,“ uviedol Beck, ktorý odporučil zviera usmrtiť. Podľa lekára Ricka Arthura z komisie sú však takéto zranenia bežné.

Dva kone sa zranili už v rokoch 2010 a 2011 pri nakrúcaní scén, v ktorých pretekali. Zvieratá museli tiež následne usmrtiť. Tvorcovia seriálu Luck si za to vyslúžili kritiku organizácie PETA (Ľudia pre etické zaobchádzanie so zvieratami), podľa ktorej boli bezpečnostné opatrenia zjavne nedostatočné.

Zomreli už tri kone a všetky dôkazy, ktoré sme získali, poukazujú na nedbalosť, používanie nevhodných, zranených koní a zanedbávanie starostlivosti o čistokrvné kone,“ uviedla v utorok Kathy Guillermo z tejto organizácie. Informácie pochádzajú z webovej stránky www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dustin Hoffman