Pri nakrúcaní seriálu Walking Dead zahynul jeden z kaskadérov, zrútil sa na betónovú podlahu

Walking dead
Foto: ilustračné, SITA/AP

ATLANTA 15. júla (WebNoviny.sk) – Pri nakrúcaní ôsmej série populárneho seriálu Walking Dead (2010), známeho aj pod názvom Živí mŕtvi, sa smrteľne zranil kaskadér.

John Bernecker počas stredajšieho nakrúcania spadol a utrpel vážne zranenia hlavy, ktorým následne podľahol, informoval v piatok koroner z Coweta County Richard Hawk. Ako uviedol, Bernecker, ktorý si zahral napríklad vo filmoch Logan: Wolverine (2017) či Rýchlo a Zbesilo 8 (2017), zomrel v dôsledku tupého nárazu hlavy a jeho smrť považujú za náhodnú.

Nehodu už vyšetruje americká Agentúra pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (OSHA) a odborová organizácia Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA). Ako informoval portál Deadine, ide o prvé úmrtie kaskadéra v USA po sedemnástich rokoch.

Podľa zdrojov portálu Bernecker s ďalším hercom nacvičoval bojovú scénu, ktorá sa mala skončiť pádom z balkóna, ale kaskadér zle našliapol a zrútil sa na betónovú podlahu. V nemocnici ho vyhlásili za mozgovo mŕtveho a v piatok ho odpojili od prístrojov. Berneckerova rodina sa rozhodla darovať jeho orgány potrebným cez neziskovú organizáciu LifeLink of Georgia, píše ďalej Deadline. Televízia AMC, ktorá za vznikom seriálu stojí, zase v piatok oznámila, že pre kaskadérovu nehodu dočasne pozastavuje nakrúcanie.

Walking Dead vzniká podľa rovnomenného komiksu Roberta Kirkmana, pričom sa zameriava na následky apokalypsy, ktorá zmenila ľudí na zombie. V centre príbehu je skupina jednotlivcov, ktorí nešťastie prežili. Na čele s bývalým policajným dôstojníkom Rickom Grimesom v podaní Andrewa Lincolna cestujú naprieč USA a hľadajú si nový domov, v ktorom by ich neohrozovali zombie. Čím je ich situácia bezútešnejšia, tým viac ich vôľa prežiť núti robiť takmer čokoľvek. Projekt si v roku 2011 vyslúžil nomináciu na Zlatý glóbus v kategórii Najlepší televízny seriál – dráma. Na konte má tiež 15 nominácií na Primetime Emmy, pričom dve z nich premenil na víťazstvo.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky deadline.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom