Pri útoku na hranici s Venezuelou zahynuli vojaci a ďalší sa zranili, Kolumbia hovorí o terorizme

Nicolas Maduro
Venezuelský prezident Nicolas Maduro. Foto: SITA/AP

CARACAS 6. novembra (WebNoviny.sk) – Traja venezuelskí vojaci zomreli a desať ďalších utrpelo zranenia pri útoku kolumbijskej polovojenskej skupiny na hranici Venezuely s Kolumbiou.

V pondelok o tom informoval venezuelský minister obrany Vladimir Padrino López s tým, že incident sa stal v nedeľu v štáte Amazonas. Útok bol podľa neho pomstou za to, že venezuelské úrady niekoľko hodín predtým zatkli deviatich ľudí zo skupiny. Venezuelská vláda v reakcii na udalosť nariadila v oblasti opevnenie odľahlého úseku hranice.

Padrino López skupinu neidentifikoval, ale uviedol, že jej útok je ďalším príkladom toho, ako kolumbijské vnútorné nepokoje za uplynulých 60 rokov presahovali hranice a ohrozovali Venezuelu. Kolumbia útok na venezuelských vojakov odsúdila a nazvala ho terorizmom.

Podľa kolumbijských úradov je jedným zo spomínaných zatknutých ľudí líder Národnej oslobodzovacej armády (ELN) Luis Felipe Ortega Bernal. „Kolumbia odmieta terorizmus a násilie páchané organizovanými ozbrojenými skupinami ako je ELN,“ uviedlo v stanovisku kolumbijské ministerstvo zahraničia a dodalo, že krajina bude so skupinou naďalej bojovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom