Prídavok na dieťa vypláca štát na čoraz menší počet detí

Rodina
Foto: publicdomainpictures.net

BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) – Štát vypláca prídavok na dieťa na čoraz menej detí. Od konca roka 2004 do októbra tohto roka počet poberateľov prídavku na dieťa klesol o 110,7 tisíca na 640,5 tisíca a priemerný počet detí, na ktoré štát vyplácal prídavok, sa znížil o 235,7 tisíca na 1,069 milióna detí.

Išlo pritom o každoročný pokles počtu rodičov, ktorým úrady práce vyplácali prídavok na dieťa, ako aj každoročné zníženie počtu detí s uplatneným nárokom na prídavok. Vyplýva to zo štatistík, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Prídavok na dieťa je štátna sociálna dávka, ktorou štát prispieva oprávnenej osobe na výchovu a výživu nezaopatreného dieťaťa. Nezaopatreným dieťaťom je pritom dieťa do skončenia povinnej školskej dochádzky, najdlhšie do dovŕšenia 25 rokov veku, ak študuje alebo pre chorobu alebo úraz nemôže študovať alebo vykonávať zárobkovú činnosť.

Prídavok na dieťa v súčasnosti dosahuje 23,52 eura. Vlani úrady práce na prídavkoch na deti vyplatili rodičom spolu 313,4 milióna eur, čo bol v porovnaní s rokom 2012 nárast o 1,7 milióna eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom