Prímerie na Ukrajine bolo porušené, padli ďalšie obete

Vojnou zmietaná Ukrajina
Na východe Ukrajiny panuje prerušovaný mier, ktorý ľudia využívajú aj na to, aby opustili svoje domovy. Kyjev v piatok obvinil Rusko s vysielania ďalších tankov a vojakov na východ Ukrajiny. Do nepokojnej oblasti podľa hovorcu ukrajinskej armády prešlo 20 tankov, desať protiraketových systémov a niekoľko autobusov s vojakmi, Ukrajina, 20. Feb., 2015. Foto: SITA/AP

KYJEV 27. februára (WEBNOVINY) – Ukrajinská armáda oznámila, že pri stretoch s povstalcami na východe Ukrajiny zahynuli za posledných 24 hodín traja jej vojaci a ďalších sedem bolo zranených. Ide o prvé obete za posledné tri dni, keďže predchádzajúce dva dni Kyjev žiadne obete nehlásil. Nové úmrtia vyvolávajú obavy, či bude uzavreté prímerie skutočne platiť.

Hovorca ukrajinskej armády Anatolij Stelmach povedal, že noc v konfliktnej zóne bola relatívne pokojná, hoci armáda zaznamenala ojedinelé útoky povstalcov na vládne pozície.

Na východe Ukrajiny v piatok pokračuje sťahovanie ťažkých zbraní z frontovej línie. Povstalci, ktorí začali zbrane sťahovať už pred dvoma dňami, tvrdia, že proces na 90 percent ukončili. Vládne sily začali so sťahovaním len vo štvrtok, pričom ako dôvod meškania uviedli pokračujúce ostreľovanie zo strany povstalcov. Armáda podľa hovorcu ministerstva obrany Serhija Galuška zostáva v pohotovosti a je pripravená čeliť prípadnej povstaleckej ofenzíve.

Všetko o situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

„Pozdĺž frontovej línie zostáva dostatočný počet jednotiek a vybavenie pre prípad, že teroristi a jednotky, ktoré ich podporujú, porušia prímerie,“ vyhlásil. Kyjev sa obáva, že separatisti plánujú novú ofenzívu s cieľom obsadiť prístav Mariupoľ pri Azovskom mori. Jeho získanie by otvorilo najkratšiu pozemnú cestu z Ruska na anektovaný Krym.

Obrazom: Vojnou zmietaná Ukrajina

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom