Prípad utýranej Lucky (†5) už vyšetrujú ako vraždu

Sviatok všetkých svätých
Na Slovensku si vo štvrtok pripomíname Sviatok všetkých svätých, ktorý je zároveň štátnym sviatkom. O deň neskôr, 2. novembra, je Pamiatka zosnulých. Ide o sviatky, ktoré už stáročia slávi katolícka cirkev. Na Slovensku je zvykom počas týchto dní navštíviť cintorín a rodinné hroby. Ľudia sa zhromažďujú okolo hrobov svojich príbuzných. Hroby sú vyzdobené vencami a kvetmi, horia na nich sviece. Vence a kvety vyjadrujú úctu a uznanie životu tých, ktorí už nie sú medzi nami. Večerná atmosféra na Ondrejskom cintoríne v Bratislave. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 16. októbra (WEBNOVINY) – Prípad Lucky Luknárovej, ktorú utýrali a potom mŕtvu tri roky schovávali v byte, už polícia vyšetruje ako vraždu.

Doteraz ho posudzovali ako týranie.

Otčima dievčaťa Juraja H. a matku Alexandru teraz stíhajú v spoločnom konaní.

„Trestný čin týrania blízkej a zverenej osoby bol prekvalifikovaný na obzvlášť závažný zločin vraždy spáchaný formou spolupáchateľstva,“ potvrdila agentúre SITA bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

O prekvalifikovaní na vraždu upozornila v stredu televízia JOJ na svojom portáli noviny.sk.

Obrazom: Na hrobe Lucky stojí pomník venovaný týraným deťom

Ešte v lete sa Juraj H. priznal, že má na svedomí smrť malej Lucie, s prokuratúrou tak mohol uzavrieť dohodu o vine a treste.

Podľa informácií televízie JOJ mu hrozilo sedem až 15 rokov za mrežami, priznaním a dohodou by sa mu trest znížil. Dohodu o vine a treste však zrušili na pokyn generálnej prokuratúry.

Obrazom: Lucku pochovali na ružinovskom cintoríne

Za vraždu hrozí podľa trestného poriadku až 25-ročné väzenie, prípadne doživotie. Matka utýranej Lucky Alexandra H. už jeden trest pre tento prípad dostala. Za neoprávnené poberanie prídavkov na mŕtvu Lucku jej udelili sedemmesačný trest, ktorý si medzičasom odsedela vo väzbe.

Luciu Luknárovú pochovali na ružinovskom cintoríne v Bratislave 4. apríla. Päťročnú Luciu podľa vyšetrovateľov na smrť ubil jej otčim v jednom z bytov v bratislavskom Ružinove. Prípad sa dostal na verejnosť vlani v septembri.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj H.