Pripravujú putovnú výstavu venovanú Kurtovi Cobainovi

Kurt Cobain
Kurt Cobain Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Fanúšikovia a fanúšičky zosnulého lídra už nefungujúcej americkej kapely Nirvana Kurta Cobaina sa môžu tešiť na novú putovnú výstavu venovanú legendárnemu hudobníkovi.

Pracujú na nej niekdajšia spevákova manželka, muzikantka Courtney Love a ich dcéra Frances Bean Cobain. Jeff Jampol, zástupca spoločnosti Jampol Artist Managemen, prezradil, že výstava ponúkne množstvo umeleckých prác a tiež ďalších vecí, ktoré vytvoril alebo vlastnil Cobain.

Kurt Cobain

sa preslávil ako spevák a gitarista spomínanej Nirvany, ktorá vznikla v roku 1987 a debutovala albumom Bleach (1989). Najslávnejšiu zostavu kapely tvorili s Cobainom basgitarista Krist Novoselic a bubeník David Grohl, ktorý s formáciou nahral aj legendárny album Nevermind (1991). Štúdiovka zosadila z prvej priečky rebríčka Billboard 200 album Michaela Jacksona s názvom Dangerous (1991) a pochádzajú z nej hity ako Smells Like Teen Spirit, Come As You Are, Lithium, In Bloom či Polly. Nirvana má na konte tiež nahrávky ako In Utero (1993) či MTV Unplugged in New York (1994). Predvlani ju uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Kurt Cobain zomrel 5. apríla 1994 vo veku 27 rokov. Podľa oficiálnej verzie sa vo svojom dome v Seattli zastrelil guľovnicou.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Courtney LoveFrances Bean CobainKurt Cobain