Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pko
Foto: SITA/Marián Peiger
25. 10. 2011 15:10 Aktuálne správy od SITASITA Diskusia

Problém PKO je na bode mrazu, tvrdí Bratislava otvorene

Odporúčame:

Výsledky kontroly PKO poslali poslanci na trestné konanie

Poslanci rozhodli, že objekt PKO sa zachová

Henbury žaloby voči mestu stiahnuť neplánuje

Primátor Ftáčnik podniká kroky, aby sa mesto vrátilo do PKO

Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca primátora Ľubomír Andrassy, mesto ukončilo rokovania s Henbury Development o zámene pozemkov pod PKO a o ich využití. Primátor Ftáčnik podľa hovorcu podniká kroky na to, aby sa mesto vrátilo do objektu.

Ako Andrassy uviedol, primátor momentálne pripravuje dokument, ktorý by upravil vzťah mesta s vlastníkom pozemkov tak, aby návštevníci PKO mohli na pozemok legitímne vstupovať. Hovorca dodal, že komplexná informácia o rokovaní mesta so zástupcami spoločnosti Henbury Development bude predložená na zasadnutí mestského zastupiteľstva vo štvrtok.

Kampaň za Nové PKO

Za pozoruhodnú aktivisti považujú kampaň za tzv. Nové PKO. „Začínajú sa opäť kresliť farebné obrázky indiferentných budov, ktoré môže niekto a niekde postaviť. No vždy je zaujímavé vedieť, kde a za čie peniaze,“ uvádza sa v liste. Pri týchto návrhoch sa podľa aktivistov mylne uvádza, že PKO nie je o budovách, ale o kultúrnych akciách. Logika je podľa nich však presne opačná. PKO je kultúrna a historická pamiatka, ktorá má okrem kvalitnej architektúry a urbanizmu aj historickú pamäť. Občianska iniciatíva Bratislava otvorene považuje PKO a dunajské nábrežie za dôležité miesto pre Bratislavu.

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Občianska iniciatíva Bratislava otvorene posiela primátorovi Bratislavy Milanovi Ftáčnikovi list, v ktorom ho žiada, aby začal konať vo veci Parku kultúry a oddychu (PKO).

Podľa Mateja Vagača z občianskej iniciatívy je problém PKO „na bode mrazu“. Ako Bratislava otvorene vo svojom liste uvádza, od schválenia uznesenia mestského zastupiteľstva o zachovaní PKO uplynulo už viac ako štvrť roka a zatiaľ sa nič neudialo. Budova naďalej chátra, znehodnocuje sa a verejnosť nemá prístup do jej priestorov.

Iniciatíva upozorňuje na vytváranie straty v rozpočte mesta spôsobenej presunom mnohých podujatí z PKO do iných priestorov.

Mesto sa podľa aktivistov nechalo vmanipulovať do úlohy rukojemníka, ktorý je vystavený svojvôli spoločnosti Henbury Development.

Iniciatíva Bratislava otvorene primátora žiada, aby o tom, ako je napĺňané uznesenie z júna, informoval aj mestské zastupiteľstvo a aby bola vykonaná kontrola výsledkov rokovaní s Henbury Development. Aktivisti sa v liste primátora pýtajú na to, aké pozemky ponúklo mesto investorovi na výmenu, či aké právne kroky podniklo mesto v kauze PKO.

Občianska iniciatíva Bratislava otvorene upozorňuje na začatie mediálnej kampane proti PKO. Bratislavské noviny č. 35 uverejnili 20. októbra mimoriadnu prílohu Bratislavské jazzové noviny, ktorú vydali organizátori jazzových dní okrem iného aj s podporou investora. Príloha podľa aktivistov na PKO útočí a poukazuje na jeho zbytočnosť. Henbury Development sa podľa nich usiluje zvrátiť verejnú mienku v prospech zbúrania PKO.

Agentúre SITA sa s vedením spoločnosti Henbury Development zatiaľ skontaktovať nepodarilo.

Odporúčané články

Výsledky kontroly PKO poslali poslanci na trestné konanie Ftáčnik nepodal trestné oznámenie na Ďurkovského

Neprehliadnite

Sagan má pred majstrovstvami sveta silného vyzývateľa, Lucenko si po Arctic Race of Norway verí Kotleba mal podržať Ficovu vládu za to, že ich nezrušia, odkrýva Kočnerova Threema Foto: Motocyklista nezvládol zákrutu a vyletel z cesty, polícia hľadá svedkov nehody Minimálna mzda nedokáže pokryť každodenné potreby, odborári podporujú zvýšenie nad hranicu 600 eur

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X