Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prochazka
Zakladateľ strany Sieť Radoslav Procházka. Foto: SITA/Jozef Jarošík
26. decembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Procházka hodnotí rok 2014, bol ťažký, ale povzbudzujúci

BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) – Rok 2014 bol pre predsedu Siete Radoslava Procházku veľmi ťažký, ale zároveň aj povzbudzujúci.

Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, ťažký a povzbudzujúci z toho istého dôvodu, pretože ho trávil robotou v teréne, medzi ľuďmi. „Precestoval som po Slovensku desiatky tisíc kilometrov, vypočul som si stovky ľudí, podal s nimi ruku, a počúval, akú majú predstavu, ako by Slovensko malo ísť ďalej. Mal som teda silný, ale ťažký rok,“ uviedol.

Sieť nechce byť zberným táborom

Podľa Procházku medzi ľuďmi je nepopierateľný a zrejmý dopyt po novej generácii pre verejnú službu. „My sme naň reagovali spôsobom, ktorý sa ukazuje ako opodstatnený. Podľa prieskumov sme najsilnejšia strana opozície. V číslach od agentúr, ktoré sa zberu dát venujú pravidelne, sme nikdy neboli horší ako druhí. Nikdy sme nemali menej ako dvojciferný výsledok. Niekoľko mesiacov po ustanovujúcom sneme je to veľmi silný základ na prípravu obsahovej ponuky pre ľudí, na ktorú sa chceme sústrediť,“ konštatoval Procházka.

Sieť podľa neho nechce byť zberným táborom pre nespokojné parlamentné atómy. Preto si stanovila hranicu pre príchod do parlamentu, ktorým je rok 2010 a neskôr. „Každé pravidlo však potrebuje výnimku, u nás je ňou Martin Fedor, dynamický mladý človek, ktorý má ucelenú predstavu o tom, ako by mala vyzerať imunizácia silových zložiek od pravidelnej výmeny politických reprezentácií. Máme kvantum ďalších ľudí, ktorí nikdy v politike neboli,“ povedal s tým, že priemerný vek kandidátov Siete v komunálnych voľbách bol 37 rokov.

Slovensko už nemôže stagnovať

Tri štvrtiny z nich neboli nikdy v žiadnej politickej strane. „Viac ako 800 našich nových ľudí dostalo v komunálnych voľbách poverenie do verejnej služby,“ dodal.

Ide podľa Procházku o ľudí s odbornou skúsenosťou, ktorí našli v Sieti zmysel v priamej účasti na verejnej službe. „Príchodom do Siete si odpovedali na svoju otázku, čo môžu urobiť pre to, aby sa Slovensko pohlo ďalej. Pretože ďalšie štyri roky takejto stagnácie, akú vidíme dnes, si dovoliť nemôžeme,“ konštatoval.

Odporúčané články

Sieť chce, aby sa parlamentné voľby konali už v roku 2015 Voľby by vyhral Smer, druhé miesto je prekvapujúce

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...