Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Marian Kotleba
Organizátori antifašistického pochodu, ktorý bol v pondelok v Bratislave, v utorok listom požiadali generálneho prokurátora, aby dal podnet na rozpustenie Kotlebovej strany na Najvyšší súd SR. Foto: SITA/Ján Viazanička

Prokuratúra má desiatky podnetov na zrušenie Kotlebovej ĽSNS

BRATISLAVA 9. marca (WebNoviny.sk) – Na Generálnu prokuratúru SR prišli desiatky emailových podaní na rozpustenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Podania budú náležite preskúmané, informovala agentúru SITA hovorkyňa Andrea Predajňová.

Obrazom: Úspech Kotlebu vyhnal do ulíc stovky ľudí

V tejto súvislosti generálny prokurátor Jaromír Čižnár poznamenáva, že ak skutočne ide o zoskupenie identické – personálne a obsahovo s tým, ktoré na základe návrhu generálneho prokurátora už raz Najvyšší súd Slovenskej republiky v roku 2006 rozpustil, je na mieste otázka, prečo ho príslušné orgány opätovne zaregistrovali, resp. či je právna úprava v tejto oblasti dostatočná, tlmočila názor generálneho prokurátora hovorkyňa.

Organizátori antifašistického pochodu, ktorý bol v pondelok v Bratislave, v utorok listom požiadali generálneho prokurátora, aby dal podnet na rozpustenie Kotlebovej strany na Najvyšší súd SR. Zároveň na stránke www.ludskeprava.sk odštartovali možnosť obrátiť sa na generálneho prokurátora aj pre verejnosť.

“Napriek tomu, že kotlebovci sa v sobotu dostali do parlamentu formálne demokraticky, nie je to demokratická strana, oklamali voličov. ĽSNS je morálnym nasledovníkom a obdivovateľom zločineckého vojnového slovakštátu, ktorý zavraždil 60-tisíc ľudí pre svoju zvrátenú ideológiu. Vzhľadom na to žiadame kompetentné orgány, aby konali,” vyhlásil organizátor pondelkového pochodu Matej Ivančik z Inštitútu ľudských práv. Je však podľa neho škoda, že kompetentní nezasiahli už dávno, keď na to aktivisti opakovane upozorňovali.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

Odporúčané články

Kotleba kritizuje Kisku za ignoráciu legálne zvolenej strany Aktivisti žiadajú rozpustiť stranu Mariana Kotlebu

Témy

Diskusia

občan SR Už sa neposerte z toho Kotlebu. Je riadne zvolený, je poslancom NR SR. A som rád, že Kiska ho neprijal. Nesiaha (Kiska) Kotlebovi ani po členky. Kiska slúži cudzím záujmom, a dnes sa zadarmo neslúži. Takže by sa to mohlo... tunel Váhostav ako, ide to pekne do stratena ? Takto by si naša prokurátora nasrala riadne do válova. V tej chvíli by vzniklo niečo nové a ešte s väčším úspechom. Nenávisť voči Kotlebovi plodí ešte väčšiu priazeň Kotlebovi vy martuzalemovia. ZDRAVY ROZUM STOP PROPAGANDE ZLODEJOV !!! SKONČILO SA IM BEZSTAROSTNÉ RABOVANIE TOHTO ŠTÁTU, TO SI UVEDOMUJÚ A TOHO SA BOJA, A TO JE DOBRE !!! qxyz Nuž je to vraj pestré,a to samotný Kotleba sa stal ale verejným činitelom nastaním sa poslancom,a nevyzerá to celé takto krem iných iba kverulantských písačiek na GP,vôbec pekné ružové,.... najmä ak majú zvyky myslenia na GP štýlom technokratickým s klapkami...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Parlamentné voľby 2016

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...