Prokuratúra podala návrh na vydávaciu väzbu Antonina V., o ktorom písal zavraždený Kuciak

Ján Kuciak, Martina Kušnírová
Fotografia zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej pri sviečkach na ich pamiatku. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

KOŠICE 9. apríla (WebNoviny.sk) – Košická prokuratúra doručila Krajskému súdu v Košiciach návrh na vydávaciu väzbu talianskeho občana Antonina V. spolu s originálom európskeho zatýkacieho rozkazu a ďalšie potrebné listiny. Informoval o tom v pondelok hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko.

„O našom návrhu môže krajský súd rozhodovať až potom, čo najvyšší súd rozhodne o sťažnosti obvineného proti predbežnej väzbe. Ak súd vyhovie nášmu návrhu, bude pokračovať predbežné vyšetrovanie prokurátora, v ktorom sa budú vykonávať úkony rozhodujúce pre meritórne rozhodnutie, či sa európsky zatýkací rozkaz vykoná a či bude osoba vydaná,“ povedal Filičko.

Antonino V. je v Taliansku stíhaný za trestné činy nezákonného obchodovania s narkotikami a psychotropnými látkami a za účasť na trestnom zoskupení za účelom nezákonného obchodovania s drogami. Podľa obvinenia sa Antonino V. spolčil s inými osobami za účelom nepretržitého páchania trestnej činnosti spočívajúcej v dovoze veľkého množstva kokaínu z Južnej Ameriky.

Európsky zatýkací rozkaz bol rozšírený o ďalší skutok spočívajúci v páchaní trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Účelom vydávacej väzby, o ktorú žiadame, je zabezpečenie prítomnosti vyžiadanej osoby a zabránenie, aby nedošlo k zmareniu účelu konania o európskom zatýkacom rozkaze.

Na základe európskeho zatýkacieho rozkazu polícia zadržala 42-ročného Antonina V. 13. marca, v predbežnej väzbe je v Ústave na výkon väzby v Košiciach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Antonino VadalaJán Kuciak