Foto: Prvý Košičan narodený v roku 2019 sa volá Nico, v Prešove prišli na svet prvé dvojčatá

novorodenci 2019
Zľava: Prvé tohtoročné dvojčatá Sebastián a Teodor a 22-ročná mamička Patrícia z Hanušoviec nad Topľou. Chlapci sa narodili o 6:48 a 6:50 vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove. Prešov, 1. január 2018. Foto: SITA/Viktor Zamborský
  • aktualizované 1. januára, 19:57

KOŠICE 1. januára (WebNoviny.sk) – Prvý novoročný Košičan sa narodil hodinu a dve minúty po polnoci v nemocnici v Košiciach Šaci. Rodičia dali chlapčekovi meno Nico a v utorok popoludní bol mamičke a bábätku blahoželať košický primátor Jaroslav Polaček.

Plyšová hračka a peniaze

Primátor mu priniesol plyšovú hračku a mamička Michaela Váczi dostala finančnú hotovosť. Malému Košičanovi a rodičom zaželal pevné zdravie. „Zablahoželal som mamičke a vyslovil želanie, aby sa v Košiciach deti nielen rodili, ale tu aj ostali a rozvíjali naše mesto,“ povedal Polaček.

„Nepočítali sme s tým, že sa narodí v prvý januárový deň, termín pôrodu som mala stanovený na neskôr,“ prezradila mamička Michaela a dodala, že to pre ňu bol najkrajší Nový rok. Prezradila tiež, že žijú s manželom v košickej mestskej časti Staré Mesto a na Nica čaká doma jeho sestrička.

„Pôrod bol spontánny a bez komplikácií. Mamička je druhorodička a na svet priviedla zdravého chlapčeka s hmotnosťou 3 830 gramov a dĺžkou 53 centimetrov,“ uviedla lekárka Kristína Žiarová, ktorá pôrod viedla. Dodala, že v utorok dopoludnia mali ešte dva pôrody a ďalšie dve rodičky sú na pôrodnej sále.

V Prešove prišli na svet Teodor a Sebastián

Ako informovala hovorkyňa košickej Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Ivana Stašková, prvé dieťa sa u nich narodilo na Gynekologicko-pôrodníckej klinike na Tr. SNP 1 o 2:00.

Dievčatko prišlo na svet spontánne, volá sa Kristína, váži 3 300 gramov a meria 49 centimetrov. Na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení na Rastislavovej 43 sa prvé dieťatko narodilo taktiež spontánne o 9:23. Chlapček dostal meno Lucas, váži 3 780 g a meria 49 cm.

Ako ďalej informovala Stašková, silvestrovská zábava mala aj nepríjemné dozvuky. „Po užití alkoholu počas noci naši lekári ošetrili spolu 21 osôb. Čo sa týka pyrotechniky, naši odborníci ošetrili šesť osôb, z nich štyria ostali hospitalizovaní. U troch osôb bola nutná aj operácia,“ informovala Stašková.

Prvé tohtoročné dvojčatá Sebastián a Teodor sa narodili o 6:48 a 6:50 22-ročnej prvorodičke Patrícii z Hanušoviec nad Topľou vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove. Jeden z nich má miery 1 860 gramov a 43 centimetrov, druhý pri narodení vážil 2 000 gramov a meral rovnako.

novorodenci 2019
Prvé tohtoročné dvojčatá Sebastián a Teodor sa narodili o 6:48 a 6:50 22-ročnej prvorodičke Patrícii z Hanušoviec nad Topľou vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove. Jeden z nich má miery 1 860 gramov a 43 centimetrov, druhý pri narodení vážil 2 000 gramov a meral rovnako. Prešov, 1. január 2018. Foto: SITA/Viktor Zamborský

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Polaček