PS/Spolu rokovala s odborármi, za prioritu svojej agendy považujú zavedenie pestrejšieho daňového mixu

PS/SPOLU: Prezentácia volebného programu BOD ZLOMU
Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban (v popredí) počas verejnej prezentácie volebného programu BOD ZLOMU strán Progresívne Slovensko (PS) a SPOLU Foto: SITA/Jana Birošová

Opozičná koalícia PS/Spolu dnes rokovala s Konfederáciou odborových zväzov (KOZ), ktorá dlhodobo spolupracuje s vládnym Smerom-SD. O stretnutí šéfa PS/Spolu Michala Trubana s viceprezidentkou KOZ Monikou Uhlerovou informovali odborári, podľa nich diskutovali o mzdách, dôchodkovom systéme, daniach, odpolitizovaní verejnej správy, nájomnom bývaní či klimatických zmenách.

„Zavedenie ambicióznejšieho a pestrejšieho daňového mixu vrátane presunu zaťaženia z práce na kapitál považuje KOZ SR, tak aj Progresívne Slovensko a Spolu za jednu z priorít svojej agendy,“ napísali odborári v tlačovej správe.

Odborári doteraz spolupracovali najmä s vládnym Smerom-SD. So stranou Roberta Fica v minulosti podpísali zmluvu o spolupráci a viackrát Smer-SD podporili vo volebnej kampani. O priazeň KOZ sa na jeseň tohto roka uchádzal aj predseda SNS Andrej Danko.

KOZ je zároveň spolu so zástupcami zamestnávateľov súčasťou takzvanej tripartity – poradného orgánu vlády, ktorým prechádzajú najmä ekonomické návrhy zákonov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoMichal TrubanMonika UhlerováRobert Fico
Firmy a inštitúcie Konfederácia odborových zväzov SRPS Progresívne SlovenskoSMER-SDSNS Slovenská národná stranaSPOLU – občianska demokracia