Putin hovoril s Ficom aj o Slovane a prisľúbil pomoc

Robert Fico, Vladimir Putin
Slovenský premiér Robert Fico (vľavo), ruský prezident Vladimir Putin (druhý vľavo), minister životného prostredia Peter Žiga (prvý sprava), minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák (druhý sprava), minister školstva vedy, výskumu a športu Juraj Draxler (tretí sprava) a štátny tajomník ministerstva hospodárstva Rastislav Chovanec počas spoločného rokovania s ruskou hlavou štátu v rámci Ficovej pracovnej návštevy v Ruskej federácii. Moskva, Rusko, 2. jún 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík

BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) – Slovenský premiér Robert Fico počas návštevy Ruska hovoril s predstaviteľmi vlády i prezidentom Vladimirom Putinom aj o prípadnej pomoci pre hokejový Slovan Bratislava. Klub má finančné problémy a po troch rokoch hrozí jeho návrat z Kontinentálnej hokejovej ligy do slovenskej Tipsport extraligy.

S prezidentom Putinom hovoril Fico aj o hľadaní mechanizmu, podľa ktorého by mohol Slovan zotrvať v ruskej nadnárodnej súťaži. Hlava Ruska mu prisľúbila pomoc, ale podľa nej by sa zdroje financovania pre hokejový klub mali hľadať aj na Slovensku.

Obrazom: Návšteva premiéra Roberta Fica v Rusku

Slovan má od záveru minulého roka finančné problémy. Definitíva o jeho budúcnosti by mala padnúť najneskôr na budúci týždeň. Sezóna KHL sa začne 24. augusta, vedenie súťaže zatiaľ počíta aj s bratislavským tímom, ale aká bude realita, nikto nevie.

Slovan sa snaží o splnenie podmienok potrebných pre pokračovanie v KHL. „Kluby musia do polovice júna predložiť doklady o finančnej pripravenosti i ďalšie dokumenty. Slovanu sa snažíme pomôcť, musí však vyriešiť svoje financovanie,“ povedal nedávno pre Tass šéf KHL Dmitrij Černyšenko.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dmitrij ČernyšenkoRobert FicoVladimir Putin
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava