Putin sa nám odcudzil, tvrdí nemecká ministerka obrany

Vladimir Putin
Putinovo vyjadrenie odráža napätie, ktoré vládne medzi Západom a Moskvou pre krízu na Ukrajine. Foto: SITA/AP

BERLÍN 8. júla (WEBNOVINY) – Nemecká ministerka obrany Ursula von der Leyenová sa domnieva, že u ruského prezidenta Vladimira Putina došlo k určitému „odcudzeniu“ voči Nemecku.

Šéf Kremľa sa od ich prvého stretnutia v roku 2006 zmenil, povedala der Leyenová pre stredajšie vydanie časopisu Frau im Spiegel. „Zmenil sa. Spočiatku s nami na vládnych stretnutiach hovoril po nemecky. Z roka na rok to však bolo zriedkavejšie. Napokon hovoril už len po rusky. Je cítiť odcudzenie,“ uviedla.

Politička z CDU o Putinovi tiež usudzuje: „Je veľmi inteligentný a veľmi systematický. Všetko je dôkladne plánované, nič neponechané náhode. Avšak vidím šancu, že jedného dňa zavládne rozvaha a pochopí, že len spolu máme v Európe pokojnú budúcnosť.“

Putin je známy dobrou znalosťou nemčiny a je priateľom s bývalým nemeckým kancelárom Gerhardom Schröderom (1998-2005). V časoch ešte rozdeleného Nemecka pôsobil niekoľko rokov ako dôstojník sovietskej tajnej služby KGB v Drážďanoch, vtedy treťom najväčšom meste NDR, dopĺňa agentúra DPA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe PutinUrsula von der Leyenová