Rakúšanka, ktorú zrazil autobus v Baku, je v umelom spánku

Európske hry v Baku
Slovenskí športovci sa na I. európskych hrách v Baku, ktoré sa uskutočnia od 12. do 28. júna 2015 predstavia v rôznych disciplínach. Foto: facebook.com/Baku 2015 European Games

VIEDEŇ 12. júna (WEBNOVINY) – Mladá rakúska reprezentantka v synchronizovanom plávaní Vanessa Sahinovicová sa po operácii vo viedenskej nemocnici nachádza v umelom spánku. Iba 15-ročná Rakúšanka utrpela vážne zranenia vo štvrtok ráno v azerbajdžanskom Baku, keď ju počas prechádzky v dedine športovcov pred začiatok európskych hier zrazil autobus. „Utrpela mnoho zlomenín a bude potrebovať ďalšie operácie,“ uvádza sa v stanovisku viedenskej nemocnice.

Podľa hovorcu kliniky Christopha Mieraua sa mladá športovkyňa nenachádza v ohrození života. Okrem Sahinovicovej autobus zranil aj jej ďalšie dve reprezentačné kolegyne – Luna Pajerová utrpela zlomeninu v oblasti ramena a Verena Breitová vyviazla z incidentu s odreninami. Spolu so Sahinovicovou do Rakúska odletela aj Pajerová, Breitová zostala v Baku. Orgány v Azerbajdžane hneď po incidente začali s jeho vyšetrovaním.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom