Reakcie osobností na úmrtie Whitney Houston

Speváčka Whitney Houston
Americká speváčka Whitney Houston na archívnej snímke z 10. februára 2007 počas príchodu na party Clivea Davisa pred udeľovaním cien Grammy. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – V sobotu vo veku 48 rokov skonala americká speváčka a herečka Whitney Houston.

Svet opustila fenomenálna speváčka a držiteľka šiestich Grammy.

Whitney Houston ostane navždy živá v jej piesňach.

Prinášame reakcie známych slovenských, českých a svetových osobností:

Anita Soul: „Je to naozaj tragédia, že takýto mladý človek vo veku 48 rokov je mŕtvy a o to viac je to smutné pre nás, ktorí sme ju milovali, učili sa od nej a považovali ju za vzor, pretože Whitney Houston bola a bude kráľovnou! Keď som bola malá, najviac som milovala ju a Michaela Jacksona, ktorý nám tiež veľmi chýba. Bola to skvelá speváčka, interpretka, herečka – skrátka veľká osobnosť. Mala nádherný hlas, aký na svetovej hudobnej scéne už nie je. Je jej veľká škoda, ale svetu odovzdala veľa lásky prostredníctvom svojej hudby. Milujem všetky jej pesničky, ale moje najobľúbenejšie sú Saving All My Love For You, I’m Every Woman a Jesus Loves Me“.

Bystrík: „Pre mňa to bola spevácka diva s neskutočným hlasom a srdcom pre hudbu. Moja srdcovka bola pesnička I Will Always Love You a myslím, že aj fanúšikovia ju budú vždy milovať“.

Dan Bárta: „Česť jej pamiatke. Bola to výborná speváčka so sviežou farbou hlasu a výborným frázovaním. Jej tvorbu síce poznám iba plytko, väčšinou vďaka singlom, ale patrila medzi takzvané speváčky mimo súťaže“.

Obrazom: Whitney Houston našli mŕtvu v hoteli

Kateřina Brožová: „Tak to je šok. Bola to moja obľúbená speváčka. Bývala to aj nádherná žena. Škoda, že jej život sa v posledných rokoch uberal tak smutným smerom. Je mi to veľmi ľúto. Dabovala som ju vo filme Osobný strážca a ústredná pieseň je mojou najobľúbenejšou“.

Jerguš Oravec: „Myslím si, že Whitney patrí na piedestál presne tam, kde jej krstná mama Aretha Franklin alebo Etta James. Rovnako úžasné je, že dokázala v preelektrizovaných 80-tych rokoch prísť s hudbou, ktorá v sebe mala soul a ktorú si nemohol dovoliť zaspievať hocikto. Mám veľmi rád jej verziu Amazing Grace – volám ju ultimátny tvorič zimomriavok“.

Lucia Lužinská: „Veľmi smutná správa. Whitney mala neporovnateľný hlas, výraz, krásu, charizmu. V čase dospievania bola mojou najobľúbenejšou speváčkou. Isté obdobie som mala niekoľko jej skladieb aj vo svojom repertoári. Medzi moje najobľúbenejšie patrili One Moment in Time, Greatest Love Of All, I Wanna Dance With Somebody a mnoho ďalších. Odchádza tak veľa výnimočných ľudí…“.

Marián Čekovský: „Odišla diva. Spolu s Michaelom Jacksonom bola pre mňa súčasťou môjho hudobného
Speváčka Whitney Houston
Foto: SITA/AP

detstva. Štyridsaťosem je málo, no jej odkaz bude večný. Keď som ju počul spievať, aj keď cez oceán, vždy som cítil Božiu energiu a silu. Neopakovateľný talent tak, ako aj slovenský Karol Duchoň. Život hviezdy sprevádzajú úskalia a ťažkosti, no nám bude žiariť z neba a ja určite nezabudnem. Kazateľova žena, I’m Every Woman, Step By Step, Osobný strážca a ďalšie – je ešte veľa piesní, pri ktorých si poplačeme. Neopakovateľná speváčka“.

Robo Opatovský: „Ja som bol alergický na Bobbyho Browna, pretože som mal pocit, že ju nejakým spôsobom priviedol k drogám a z tej najlepšej a najcharizmatickejšej ženy sa zrazu stala troska. Som z toho veľmi smutný a myslím si, že celý svet prišiel o jednu výnimočnú speváčku a osobnosť. Vždy som bol fanúšikom jej prvých produkcií a hudby z Osobného strážcu. Počas svojho života spolupracovala s najlepšími producentmi, ktorí z mladej speváčky urobili popovú divu. Doteraz mám vo svojom repertoári skladbu Greatest Love Of All“.

Romana Hlobeňová (Peha): „Whitney Houston vlastnila úžasný hlas, ktorý sa snažili napodobňovať speváčky z celého sveta. Určite každý pozná pieseň I Will Always Love You a každý si ju vybaví ako prvú v súvislosti s ňou. Myslím, že ako to bolo aj po smrti Michaela Jacksna a iných dobrých muzikantov, rádiá si ju budú teraz častejšie pripomínať. Tak to už býva, keď svet opustí ďalšia legenda, ktorá navždy zostane v našich srdciach“.

Zdenka Predná: „Whitney vnímam už od detstva cez film Osobný strážca, až po jej najväčšie hity. Vždy patrila medzi výnimočné speváčky – bola aj mojim vzorom, kým jej drogy nezničili rozum a hlas. Potom to už bolo smutné sa na ňu pozerať. Ja si ju chcem pamätať ako krásnu úspešnú speváčku, ktorá možno mala len smolu na chlapov. Nech je to ako chce… We will always love you Whitney!“.

Mária Čírová: „Smrť Whitney Houston ma mrzí tak, ako ma vždy bude mrzieť odchod akéhokoľvek skvelého muzikanta alebo speváka. Hudobne som ju najviac vnímala asi v detstve, keď bol v kurze Osobný strážca a megahit I Will Always Love You. Mala krásnu farbu hlasu a úžasný feeling pri spievaní. Nech odpočíva v pokoji“.

Miro Šmajda: „Je mi ľúto, že v posledných rokoch odišlo mnoho skvelých spevákov kvôli drogám a liekom. Niekde je chyba“.

Robo Šimko: „Smrť Whitney Houston je pre mňa smutnou správou i keď nie nejakým veľkým prekvapením, keďže holdovala tvrdým drogám. Táto interpretka bola pre mňa osobne veľkou speváčkou s božským hlasom. Uznával som ju, ale iba ako umelca. Ako k človeku sa ku nej veľmi vyjadrovať nechcem, keďže táto žena bola závislá na tvrdých drogách. Nemám v láske ľudí, ktorí si takto ničia svoj drahocenný život, ale ako sa hovorí – o zosnulých len pekne, takže už radšej nepokračujem. Zomrela asi najväčšia speváčka všetkých čias a jej hlas a charizma bude svetu chýbať“.

Peter Lipa: „Musím priznať, že som veľmi nesledoval kariéru Whitney, ale viem, že spievala hudbu, ktorá vychádzala z černošského bluesového cítenia, a to mi je veľmi blízke. Je to veľká škoda, mohla ešte naspievať kopu dobrých piesní. Pesnička I Will Always Love You zostane krásnou navždy“.

Zašo Hubáček: „Smrť Whitney Houston je obrovskou tragédiou, dnes už aj tak ochudobneného hudobného šoubiznisu. Skutočných umelcov a interpretov je stále menej. Whitney patrila do jadra stálych, pravých hviezd, akými sú Michael Jacskon, Tina Turner, Aretha Franklin, Lionel Richie a Madonna. Dnes už takéto hviezdy šoubiznis neprodukuje. Obrovský mediálny tlak, ľudská závisť a v neposlednom rade osobné sklamanie – to všetko sa stalo neúnosnou ťarchou a zrejme podnetom pre jej rezignáciu. Nech už bude koniec jej života odôvodňovaný akokoľvek, neovplyvní to jej životné dielo. Jej najznámejší hudobný počin, skladba I Will Always Love You, sa tak dnešným dňom pre mňa stala večným odkazom pre samotnú divu Whitney Houston“.

Thomas Puskailer: „Jeden z najúžasnejších hlasov na svete je preč. Odpočívaj v pokoji Whitney“.

Aretha Franklin (speváčka): Nemôžem o tom teraz jednoducho hovoriť… Je to také šokujúce a
Speváčka Whitney Houston
Foto: SITA/AP

neuveriteľné. Nedokážem uveriť tomu, čo som si prečítala na televíznej obrazovke.

(Aretha Franklin bola krstnou matkou Whitney Houston.)

Mariah Carey (speváčka): Mam zlomené srdce a plačem nad šokujúcim úmrtím mojej priateľky, jedinečnej Whitney Houston. Nikdy sa na ňu nezabudne, pretože bola jedným z najúžasnejších hlasov, ktorý skrášľoval tento svet.

Rihanna (speváčka): Nemám slov. Iba slzy. Drahá Whitney.

Rodney „Darkchild“ Jerkins (producent): Whitney Houston bola jedným z najúžasnejších interpretov, s ktorým som v živote spolupracoval. Jeden z najzaujímavejších, posvätených, nadaných hlasov, ktoré som mal možnosť zachytiť v štúdiu. V prvom rade to ale bola úžasná osoba, mala krásnu dušu. Obdarila nás vo svojich piesňach a nikdy na ňu nezabudneme. Whitney bola našou drahou priateľkou a mojej rodine bude veľmi chýbať. Naša láska a modlitby sú s jej rodinou. Milujeme ťa a chýbaš nám, Whitney!

Sean „Diddy“ Combs (rapper a producent ): Whitney Houston!!! O môj Bože! Nemôžem tomu uveriť… Toto je jeden z najsmutnejších dní vôbec.

Jennifer Lopez (speváčka): Aká strata. Jeden z najúžasnejších hlasov našej doby. Posielam jej rodine svoje modlitby. R.I.P. Whitney.

Dolly Parton (speváčka): Moje srdce je len jedno z miliónov, ktoré smúti za Whitney Houston. Navždy jej budem vďačná za to, ako nádherne prespievala moju pieseň I Will Always Love You. A z hĺbky svojho srdca môžem povedať: „Whitney, vždy ťa budem milovať. Budeš nám chýbať“.

Speváčka Whitney Houston
Foto: SITA/AP

Bobby Brown: Ako prvé vám chcem povedať, že vás všetkých milujem. Ako druhé by som rád povedal – Whitney, milujem ťa. Najťažšia vec pre mňa bolo vyjsť na toto pódium.

(Bobby Brown je bývalý manžel Whitney Houston)

Lionel Ritchie (spevák): Jej hlas bol jednoducho darom. Bola v šoubiznise taká nevinná a jej hlas bol taký čistý, rovnako ako jej život. Myslím si, že v jej životnom príbehu by sme sa mali zameriavať na jej hlas. Nie na tragédiu, ale na hlas.

Quincy Jones (producent): Som absolútne zdrvený zo správy, že Whitney zomrela… Vždy som ľutoval, že som nemal príležitosť s ňou spolupracovať. Bola neskutočne originálna a jej talent sa nedal s nikým zrovnávať. Bude mi strašne chýbať.

Whitney Houston – I Have Nothing

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a webstránok www.people.com, www.hollywoodreporter.com a www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aretha FranklinEtta JamesLionel RichieTina TurnerWhitney Houston