Real rozstrieľal ManCity, prizeralo sa takmer stotisíc ľudí

Real Madrid
Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom zápase štvrtého kola na ihrisku Deportiva La Coruňa 8:2. Foto: SITA/AP

MELBOURNE 24. júla (WEBNOVINY) – Španielsky Real Madrid rozstrieľal v piatkovom prípravnom futbalovom stretnutí v austrálskom Melbourne anglický Manchester City 4:1 (3:1).

Gólový účet zápasu otvoril v 21. minúte Karim Benzema, o štyri minúty neskôr ho napodobnil Cristiano Ronaldo. Už na 3:0 pre „biely balet“ upravil v 44. minúte Pepe a v nadstavenom čase prvého polčasu dosiahol z pokutového kopu jediný presný zásah „Citizens“ Yaya Touré. Konečný výsledok stanovil v 73. minúte Denis Čeryšev.

Nová posila City Fabian Delph, ktorý prišiel z konkurenčnej anglickej prvoligovej Aston Villy za osem miliónov libier, nútene opustil ihrisko už v 20. min s podozrením na zranenie stehenného svalu. Vyšetrenia podstúpi v sobotu.

Išlo o posledné meranie síl v rámci austrálskej časti Medzinárodného pohára majstrov, v ktorej okrem týchto dvoch mužstiev figuroval aj taliansky AS Rím.

Na štadión Melbourne Cricket Ground dorazilo v piatok 99 382 divákov, čo je nový rekord spomenutého dejiska pre futbalové duely. Doterajším maximom bolo 95 446 návštevníkov v roku 2013 na prípravnom súboji FC Liverpool – Melbourne Victory.

Výsledok piatkového prípravného futbalového stretnutia v austrálskom Melbourne:
Manchester City (Angl.) – Real Madrid (Šp.) 1:4 (1:3)

Góly: 45.+ Y. Touré (z pok. kopu) – 21. Benzema, 25. C. Ronaldo, 44. Pepe, 73. Čeryšev