Red Hot Chili Peppers vydajú nový album, formuje sa dobre

Red hot
Anthony Kiedis Foto: SITA/AP Andres Kudacki

BRATISLAVA 14. decembra (WEBNOVINY) – Americký bubeník Chad Smith a člen formácie Red Hot Chili Peppers potvrdil, že kapela vydá nový album na budúci rok.

Ako 53-ročný hudobník odpovedal na otázky fanúšikov, ktoré zaslali do magazínu Rolling Stone prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, novinka bude odlišná a unikátna.

„Nový album sa formuje dobre. Máme množstvo piesní a pracujeme s nemenovaným producentom, ktorý nás vyzýva na nové cesty v hudbe,“ povedal Smith.

„Už nie sme chlapci, ktorí prídu do miestnosti a hrajú všetci naraz. Veľa songov sme nahrali takto. Teraz vyskúšame inú metódu, ktorá bude pre nás výzvou a prinesie pre kapelu nové, úžasné výsledky,“ uviedol a dodal, že na jedenástej štúdiovke by mohol hosťovať aj Mauro Refosco, ktorý si s Red Hot Chili Peppers zahral na ich zatiaľ poslednom albume I’m With You (2011).

Video: Red Hot Chili Peppers – Californication
Formáciu Red Hot Chili Peppers

okrem bubeníka Chada Smitha aktuálne tvoria aj Anthony Kiedis (spev), Josh Klinghoffer (elektrická gitara) a Michael „Flea“ Balzary (basová gitara). Kapela sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 1983. Preraziť sa im podarilo v roku 1991 s piatym albumom Blood Sugar Sex Magik.

Na konte majú desať štúdioviek, medzi ktorými sú počiny ako One Hot Minute (1995), Californication (1999), By The Way (2002) a Stadium Arcadium (2006). Medzi ich najväčšie hity patria skladby Under The Bridge, Scar Tissue, Californication, Otherside, By The Way, Dani California, Can’t Stop či Give It Away. Celosvetovo predali už viac ako 80 miliónov kópií nahrávok, získali šesť cien Grammy, jednu BRIT Award či desať MTV Video Music Awards. V roku 2012 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Red Hot Chili Peppers