Rehák Štefečeková je svetovou aj európskou jednotkou, Barteková je piata v rebríčku ESC

Zuzana Rehák Štefečeková
Slovenská reprezentantka v streľbe Zuzana Rehák Štefečeková. Foto: archívne, SITA

BRATISLAVA 2. októbra (WebNoviny.sk) – Úspešné účinkovanie slovenských strelcov na septembrových majstrovstvách sveta v kórejskom Čchangwone sa odzrkadlilo aj v najnovšom vydaní svetových rebríčkov Medzinárodnej federácie športovej streľby (ISSF), v ktorých sa trojica členov ŠCP Bratislava nachádza v top 5.

Varga je svetovou dvojkou

Zuzana Rehák Štefečeková je ako úradujúca svetová šampiónka v trape žien líderkou poradia vo svojej disciplíne, keď sa na čelo vyšvihla z 13. priečky.

Vicemajster sveta v trape mužov Erik Varga figuruje po poslednom tohtoročnom vrcholnom podujatí na 2. pozícii (v predchádzajúcom vydaní renkingu bol až 42., pozn.), pred ním je len jeho španielsky premožiteľ z Čchangwonu Alberto Fernández.

Tužinský je najlepší slovenský pištoliar

Európska šampiónka z augustových majstrovstiev Európy v rakúskom Leobersdorfe Danka Barteková, ktorej na MS tesne unikla medaila (4.), je k 1. októbru 2018 v skeete žien piata za triom Američaniek (Rhodová, Connorová, Englishová) a Britkou Amber Hillovou. „S piatym miestom vo svetovom rebríčku sa celkom dobre ukončuje sezóna,“ poznamenala Barteková k umiestneniu na svojom facebookovom profile.

V rebríčku Európskej streleckej konfederácie (ESC) sú na tom Slováci ešte lepšie. Rehák Štefečeková a D. Barteková sú aktuálne kontinentálne jednotky. E. Varga kopíruje svoje postavenie z renkingu ISSF, pred ním je len spomenutý Fernández.

Ďalší slovenský trapista Marián Kovačócy figuruje k 1. 10. na 14. stupienku. Najlepší zo slovenských pištoliarov vo vzduchovke Juraj Tužinský klesol na 12. post. Do prvej dvadsiatky v ľubovoľnej malokalibrove 3×40 prenikol nádejný puškár Matej Medveď (18.).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka BartekováErik VargaJuraj TužinskýMarián KovačócyZuzana Rehák Štefečeková