Reichelt zmaril Švajčiarom ambície, vyhral zjazd vo Wengene

Hannes Reichelt
Rakúšan Hannes Reichelt zmaril Švajčiarom víťazné ambície vo Wengene. Foto: SITA/AP

WENGEN 18. januára (WEBNOVINY) – Rakúšan Hannes Reichelt sa stal víťazom slávnych lyžiarskych pretekov v zjazde vo švajčiarskom Wengene. Reichelt triumfoval v 85. ročníku tradičného Lauberhornu s náskokom 12 stotín sekundy pred Švajčiarom Beatom Feuzom a 14 stotín pred ďalším domácim pretekárom Carlom Jankom.

Frustáciu švajčiarskych fanúšikov znásobil štvrtým miestom Patrick Küng (+0,80). Nór Kjetil Jansrud, ktorý sa vo Svetovom pohári snaží ohroziť vedéceho Rakúšana Marcela Hirschera, skončil piaty. Obhajca veľkého glóbusu Hirscher má momentálne k dobru 167 bodov. Za zmienku stojí aj deviate miesto Čecha Ondřeja Banka, ktorý sa predstavil s číslom 43.

Vo Wengene sa mu zvykne dariť

Reichelt od prvého medzičasu mierne zaostával za švajčiarskym duom Feuz – Janka, ktoré štartovalo pred ním, ale spodná časť 4422 m dlhej trate, ktorá je najdlhšia v celom Svetovom pohári, mu vyšla výborne a tesne mu to stačilo na víťazstvo.

Reichelt vlani ovládol slávny Hahnenkamm doma v Kitzbüheli a teraz pridal do zbierky úspechov ďalší superdôležitý triumf. Skúsenému 34-ročnému Rakúšanovi sa vo Wengene zvykne dariť. V ostatných troch rokoch na Lauberhorne obsadil druhé, tretie a druhé miesto. V tejto sezóne sa tešil z víťazstva v pretekoch SP druhý raz, predtým to bolo v super G v dejisku nastávajúcich MS v Beaver Creeku.

Pre Reichelta je to druhý najobľúbenejší zjazd

„Po Kitzbüheli je pre mňa práve Wengen druhý najobľúbenejší zjazd. Môžem si zo zoznamu úloh vyškrtnúť ďalšie veľké preteky. Je to krásny pocit zvíťaziť práve na tomto mieste v zjazde,“ povedal Reichelt pre ORF.

Preteky v zjazde vo Wengene sa mali pôvodne uskutočniť v sobotu, ale organizátori vymenili ich poradie so slalomom vzhľadom na lepšiu predpoveď počasia na nedeľu.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Wengen (Švaj.) – výsledky:

Zjazd mužov: 1. Hannes Reichelt (Rak.) 2:36,14 min, 2. Beat Feuz +0,12, 3. Carlo Janka +0,14, 4. Patrick Küng (všetci Švaj.) +0,80, 5. Kjetil Jansrud (Nór.) +1,11, 6. Guillermo Fayed (Fr.) +1,30

Poradie v hodnotení zjazdu (po 5 z 10 pretekov): 1. Kjetil Jansrud (Nór.) 339 bodov, 2. Dominik Paris (Tal.) a Beat Feuz (Švaj.) obaja 232, 4. Hannes Reichelt (Rak.) 225, 5. Guillermo Fayed (Fr.) 210, 6. Steven Nyman (USA) 209.

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 19 z 37 plánovaných pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 836 bodov, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) 669, 3. Fritz Dopfer (Nem.) a Felix Neureuther (Nem.) obaja 542, 5. Alexis Pinturault (Fr.) 505, 6. Hannes Reichelt (Rak.) 431,… 80. Adam Žampa (SR) 41

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaBeat FeuzCarlo JankaDominik ParisFelix NeureutherHannes ReicheltKjetil JansrudMarcel Hirscher