Reportáž o masakre v Capital Gazette ocenili Pulitzerovou cenou, zvíťazili aj články o Trumpovi

Novinári, Pulitzerova cena
Vľavo: Listy a kvety na pamiatku obetí masakry v redakcii novín Capital Gazette. Zhora: Dvaja väznení novinári agentúry Reuters informujúci o masakre Rohingov v Mjanmarsku, americký prezident Donald Trump a kvety na strednej škole v Parklande, kde pri masakre zomrelo 17 ľudí. Foto: archívne, SITA/AP - koláž WBN

WASHINGTON 16. apríla (WebNoviny.sk) – Pulitzerovu cenu za žurnalistiku získali miestne americké noviny Capital Gazette za pokrytie masakry v ich vlastnej redakcii. Zisk prestížnej ceny však zamestnanci novín vychádzajúcich v štáte Maryland v pondelok neoslavovali.

V tichosti si len pripomenuli pamiatku piatich kolegov, ktorí prišli o život pri streľbe v júni 2018. Obvineniam v tejto súvislosti čelí 39-ročný Jarrod W. Ramos, ktorý sa novinám predtým opakovane vyhrážal.

Ocenenie si okrem Capital Gazette odniesli aj noviny New York Times a Wall Street Journal za investigatívne reportáže o prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Pulitzerovu cenu okrem nich získali tiež dvaja väznení novinári agentúry Reuters informujúci o masakre Rohingov v Mjanmarsku a dva miestne denníky: Pittsburgh Post-Gazette za pokrytie vlaňajšieho októbrového útoku na synagógu, ktorý si vyžiadal 11 obetí, ako aj floridský Sun Sentinel za informovanie o masakre na strednej škole v Parklande, ktorú vo februári 2018 neprežilo 17 osôb.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom