Rešpektujte rozhodnutie pápeža, káže cirkev veriacim

Papez benedikt
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. júla (WEBNOVINY) – Biskupi katolíckej cirkvi na Slovensku vyzývajú veriacich, aby s rešpektom a s dôverou prijali rozhodnutie Svätého Otca odvolať Róberta Bezáka z úradu trnavského arcibiskupa.

Ako uviedla tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS), „v týchto dňoch sme svedkami, že časť Božieho ľudu na Slovensku prijala rozhodnutie Svätého Otca o Mons. Bezákovi na základe skreslených a čiastkových informácií, publikovaných niektorými oznamovacími prostriedkami“.

Preto konferencia spresňuje, že Svätá Stolica pri vizitácii diecéz v záujme chrániť osoby zainteresované vo vyšetrovaní zvyčajne nezverejňuje obsah, ktorý bol dôvodom konečného rozhodnutia Svätého Otca.

Obrazom: Kvety pre Róberta Bezáka

Róbert Bezák
Foto: SITA/Dušan Hein

Princíp práva na dôvernosť získaných informácií treba stále dodržiavať, to však neznamená, že tieto dôvody nie sú známe zainteresovaným osobám, pripomína konferencia biskupov.

Tlačová kancelária ďalej podčiarkla, že skúmanie v Trnavskej arcidiecéze bolo vykonané so všetkou vážnosťou, korektnosťou a so zmyslom pre zodpovednosť, výlučne pre dobro Cirkvi.

„Preto Konferencia biskupov Slovenska prijíma rozhodnutie Svätého Otca s hlbokým rešpektom a synovskou poslušnosťou,“ odôvodňuje kancelária postoj konferencie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Róbert Bezák
Firmy a inštitúcie KBS Konferencia biskupov Slovenska