Richter by mal nahradiť Maďariča vo funkcii podpredsedu strany Smer-SD

Marek Maďarič, Ján Richter
Zľava: Minister kultúry Marek Maďarič a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 25. novembra (WebNoviny.sk) – Odstupujúceho podpredsedu Smeru-SD Mareka Maďariča by mal nahradiť vo funkcii Ján Richter. Agentúre SITA to potvrdil zdroj z prostredia Smeru.

Prelink.jpg

Richard Raši má byť ministrom

Maďarič po regionálnych voľbách ponúkol svoju funkciu. Podľa informácií agentúry SITA však tento týždeň v strane oznámil, že ako podpredseda v Smere definitívne končí a na sneme, ktorý bude 9. decembra v Martine, sa už o túto funkciu uchádzať nebude.

Richter by mal zároveň okrem podpredsedníckej funkcie naďalej zastávať post generálneho manažéra strany. Skončiť však má vo funkcii ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Podľa informácií agentúry SITA ho vo funkcii nahradí poslanec NR SR a košický primátor Richard Raši. Ten po regionálnych voľbách avizoval, že opätovne kandidovať na košického primátora nebude.

Smer-SD stratil troch županov

Personálne zmeny nastávajú po regionálnych voľbách, v ktorých Smer stratil posty predsedov samosprávnych krajov v Žiline, Prešove i Košiciach. Zároveň Smer prišiel o veľký počet regionálnych poslancov.

Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico nenazval voľby porážkou, keďže spomedzi strán získal Smer najviac poslancov v krajských zastupiteľstvách. Takisto pripomenul, že všetci ich kandidáti na predsedu vyššieho územného celku (VÚC) získali desaťtisíce hlasov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RichterMarek MaďaričRichard RašiRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD