Roddick sa zrazil s rozhodcom, ale nezranil sa

Andy Roddick

MELBOURNE 18. januára (WEBNOVINY) – Americký tenista Andy Roddick postúpil bez väčších problémov do 2. kola dvojhry na Australian Open v Melbourne, keď si poradil s Holanďanom Thiemom de Bakkerom 6:1, 6:4, 6:4. Povinného víťazstva sa však vôbec nemusel dočkať, lebo sa takmer zranil. V šiestom geme prvého setu sa siedmy nasadený tenista načahoval za jedným z volejov a po zrážke s čiarovým rozhodcom sa zrútil na dvorec. Našťastie po chvíli vstal a pokračoval v stretnutí, hoci si narazil koleno. „Keď som sa zdvihol a urobil prvý krok, uľavilo sa mi. Už by som nechcel, aby sa niečo podobné opakovalo,“ odfúkol si 27-ročný Američan a na zdôraznenie dodal: „Keď čiarový rozhodca vidí, že sa naňho rúti hráč veľkou rýchlosťou, mal by sa za normálnych okolností uhnúť alebo ho zachytiť. To sa však nestalo.“

Napriek tejto nepríjemnosti skúsený Američan môže spokojne skonštatovať, že v novej sezóne stále neprehral ani jeden zápas a svoju bilanciu zvýšil na 6:0. Pred Melbourne totiž triumfoval na turnaji v Brisbane. Proti ofenzívne hrajúcemu De Bakkerovi odvrátil všetkých sedem brejkbalov a sám využil štyri možnosti na brejk z pätnástich. Pritom jeho protivník nastrieľal 17 es (o 10 viac ako Roddick) a jedno z podaní vypálil rýchlosťou 217 km/h. „Prvé kolá bývajú najmä na Grand Slamoch trochu zradné. Preto som spokojný s tým, ako som to zvládol. Bolo to dnes v pohode,“ skonštatoval Roddick. V 2. kole bude súperom Roddicka víťaz súboja Teimuraz Gabašvili (Rus.) – Thomaz Bellucci (Braz.). Pred zatiaľ poslednou dažďovou prestávkou viedol Bellucci 6:3, 7:5, 4:6 a 2:1 s brejkom.