Rozhodcu museli chrániť pred nahnevanými hráčmi policajti

Rozhodca
Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 8. septembra (WEBNOVINY) – Hlavný rozhodca sobotňajšieho stretnutia najvyššej brazílskej futbalovej súťaže medzi Gremiom a Portuguesou (3:2) Joilson Macedo Freitas využil prítomnosť poriadkovej polície a nechal sa ňou ochrániť pred nahnevanými hráčmi hosťujúceho tímu.

V zmätočnom závere duelu boli vylúčení dvaja hráči Portuguesy, ktorá prehrávala po hodiny hry 0:2, ale dokázala vyrovnať na 2:2.

V 82. min nariadil arbiter v šestnástke pokutový kop. Prvé protesty hráčov Portuguesy dokázal umlčať.

Keď sa hráč Gremia Kleber chystal zahrať pokutový kop, do šestnástky vstúpil Bruninho a protestoval, že lopta nie je v dostatočnej vzdialenosti od bránky. Freitas mu za protesty ukázal žltú kartu a keďže už predtým jednu videl, mal putovať pod sprchy.

Hráči Portuguesy sa nahnevali a obklopili rozhodcu. Freitas neváhal a zavolal na ihrisko políciu, aby obnovila poriadok.

Na hraciu plochu vstúpilo šesť policajtov s ochrannými štítmi a obuškami a vytvorili okolo rozhodcu ochranný val. Po piatich minútach videl ešte červenú kartu hosťujúci Valdomiro a domáci Kleber nariadený pokutový kop premenil a zabezpečil svojmu tímu výhru 3:2.

Informácie zverejnil web O Globo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom