Lipšic: Rozsudok v prípade vraždy Kuciaka je vecne nesprávny a nedáva logiku

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice
Právny zástupca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic (v popredí) po vynesení rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Pezinok, 3. september 2020. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je vecne nesprávny. Myslí si to právny zástupca rodiny Kuciakovcov Daniel Lipšic, ktorý to médiám povedal pred budovou ŠTS.

Zároveň verí, že pri odvolaní rozhodne Najvyšší súd SR spravodlivo. ŠTS vo štvrtok 3. septembra obžalovaného Mariana Kočnera, ako aj Alenu Zsuzsovú oslobodil. Za vinného uznal Tomáša Szabóa, ktorý je vinný aj z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016.

Lipšic je presvedčený, že obžaloba podala nepriestrelnú, logickú a nespochybniteľnú sieť nepriamych dôkazov. Rozsudok podľa neho nedáva logiku a je v rozpore s ustálenou súdnou praxou, že je potrebné vyhodnocovať svedecké výpovede komplexne.

„Súd založil rozhodnutie o vine Tomáša Szaba vo veľkej miere na výpovedi Zoltána Andruskóa. V odsudzujúcej časti rozsudku súd uveril Zoltánovi Andruskóovi, ale neuveril mu pri usvedčovaní Aleny Zsuzsovej a Mariana Kočnera,“ povedal Lipšic.

„Zároveň súd povedal, že pravdepodobne sa stretli obžalovaní Alena Zsuzsová a Marian Kočner deň po vražde, ale že to ešte nepreukazuje, že na tomto stretnutí bola prebratá hotovosť na vyplatenie vykonávateľov vraždy. Ale obaja obžalovaní stretnutie predsa popierajú,“ uviedol.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Daniel LipšicJán KuciakMarián KočnerMartina Kušnírová
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR