Rumunsko podporuje Srbsko v snahe o vstup do Európskej únie

Boyko Borisov, Viorica Dancila, Aleksandar Vučič, Alexis Tsipras
Zľava bulharský premiér Boyko Borisov, rumunská premiérka Viorica Dancila, srbský prezident Aleksandar Vučič a grécky premiér Alexis Tsipras na stretnutí v Srbsku, ktoré je súčasťou pravidelnej regionálnej iniciatívy na podporu kooperácie, 22. decembra 2018. Foto: SITA/AP

BELEHRAD 22. decembra (WebNoviny.sk) – Rumunsko podporuje snahu Srbska o vstup do Európskej únie (EÚ), vyjadrila sa dnes po stretnutí s ďalšími balkánskymi lídrami premiérka Viorica Dancila. Sobotné stretnutie v Belehrade, na ktorom sa zúčastnili aj lídri Bulharska, Grécka a Srbska, bolo súčasťou pravidelnej regionálnej iniciatívy na podporu kooperácie.

Štvorica sa na stretnutí venovala aj vytvoreniu lepšieho dopraveného spojenia a kooperácii v oblasti migrácie a energií. Srbský prezident Aleksandar Vučič tiež oznámil, že sa dohodli na vytvorení komisie, ktorá by mala pripraviť spoločnú kandidatúru na organizovanie Majstrovstiev Európy vo futbale v roku 2028 a svetového šampionátu v roku 2030. Rumunsko 1. januára preberie polročné rotujúce predsedníctvo v Rade EÚ a má priestor na výber agendy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aleksandar Vučič