Ruská ekonomika odolá podľa agentúry Moody’s novým sankciám USA, firma Rusal môže mať problémy

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: Jurij Kadobnov/ Pool photo via AP.

NEW YORK 19. apríla (WebNoviny.sk) – Dobrý stav verejných financií Ruska podľa medzinárodnej ratingovej agentúry Moody’s pomôže ochrániť širšiu ekonomiku krajiny pred vplyvom nových amerických sankcií.

„Úverový profil Ruska, ktorého rating je na stupni Ba1 s pozitívnym výhľadom, je v dobrom postavení na to, aby odolal vplyvu nových sankcií,“ uviedla Kristin Lindow z agentúry Moody’s.

V korporátnom sektore budú mať podľa agentúry sankcie najväčší vplyv na hlinikársku spoločnosť Rusal. Podľa Moody’s je reálne možné, že firma Rusal nebude schopná uhrádzať svoje záväzky denominované v dolároch. Tržby firmy a jej cash flow budú vážne ovplyvnené vzhľadom na riziko sekundárnych sankcií voči jej partnerom, uviedla agentúra.

Moody’s dodáva, že ruskí exportéri budú profitovať z oslabenia rubľa, ale neistota v súvislosti s budúcimi sankciami môže podstatne zhoršiť vnímanie rizík Ruska. Bankový sektor krajiny však podľa agentúry má dostatočnú ziskovosť, aby absorboval straty z úverov poskytnutých firmám, na ktoré sú uvalené sankcie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpVladimir Putin
Firmy a inštitúcie Moody's