Ruské vzťahy s Iránom sa vyvíjajú správne, Putin je spokojný

Putin si chváli vzťahy s Iránom
Ruský prezident Vladimir Putin sa víta s iránskym náprotivkom Hasanom Rúháním. Rusko, 9. júla 2015. Foto: SITA/AP

UFA 9. júla (WEBNOVINY) – Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril spokojnosť s vývojom vzťahov svojej krajiny s Iránom. Šéf Kremľa to uviedol počas stretnutia so svojím iránskym náprotivkom Hasanom Rúháním, oznámila vo štvrtok agentúra TASS.

„Celkovo môžeme byť spokojní s tým, ako sa vyvíjajú naše vzťahy. Sú tu však stále určité záležitosti, ktoré si z našej strany vyžadujú osobitnú pozornosť. Som rád, že máme príležitosť o tom dnes hovoriť,“ povedal Putin ohľadom vzťahov s Iránom. Ruský prezident poďakoval Rúhánímu za rozhodnutie zúčastniť sa na summite hospodárskeho zoskupenia BRICS (Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika). „Irán je naším tradičným a spoľahlivým partnerom,“ zdôraznil Putin.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Podľa najvyššieho ruského predstaviteľa sa vzťahy medzi oboma krajinami vyvíjajú správnym smerom napriek všetkým ťažkostiam, ktoré momentálne sužujú globálnu ekonomiku, ako aj sankciám uvaleným na Moskvu zo strany Západu. „Obchodný obrat za uplynulý rok vzrástol, hoci nie významne, pričom tento trend pokračoval aj prvom kvartáli tohto roka,“ poznamenal Putin, ktorý poukázal aj na vývoj medziparlamentných vzťahov medzi oboma štátmi.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin