Rusko v semifinále MS v hokeji do 20 rokov zdolalo Švédsko a vo finále vyzve Kanadu (video)

Ivan Morozov, Hugo Alnefelt, Rusko, Švédsko, MS v hokeji do 20 rokov
Ivan Morozov strieľa víťazný gól Ruska v predĺžení semifinálového zápasu na MS v hokeji hráčov do 20 rokov. Ostrava (Ostravar Aréna), 4. január 2020. Foto: Ryan Remiorz/The Canadian Press via AP.
  • aktualizované 4. januára 23:15

Hokejisti Ruska sa po štyroch rokoch opäť prebojovali do finále majstrovstiev sveta juniorov. Na šampionáte v v Česku mladí Rusi v sobotňajšom semifinále zdolali rovesníkov zo Švédska 5:4 po predĺžení.

Rusi síce mali v prvom semifinálovom súboji výraznú streleckú prevahu, no Švédi boli efektívnejší a duel dospel až do predĺženia. V ňom ruskí mladíci napokon dokonali postup do finále. Rusi na titul na tomto fóre čakajú už 9 rokov, zatiaľ naposledy získali zlato na MSJ v ročníku 2010/2011.

Súpermi Rusov v nedeľňajšom finále budú Kanaďania, ktorí zvíťazili nad obhajcami titulu Fínmi 5:0. O všetko rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 4:0, pričom tri góly dosiahli za úvodných 235 sekúnd. Jeden zásah pridali mladí Kanaďania v druhej časti a tento náskok si udržali až do konca. Dvoma gólmi sa prezentoval hviezdny Alexis Lafreniere. Hráči Kanady budú mať v nedeľu šancu na návrat na juniorský hokejový trón po ročnej pauze a budú bojovať už o svoj osemnásty titul na tejto úrovni.

V druhom súboji o zotrvanie medzi elitou zvíťazili Kazachovia nad Nemcami 4:1 a vyrovnali stav série hranej na dve víťazstvá na 1:1. Rozhodujúci tretí zápas o záchranu je na programe v nedeľu 5.1. o 11.00 h.

MS v hokeji do 20 rokov – semifinále

• Ostravar Aréna

Švédsko – Rusko 4:5 po predĺžení (2:3, 1:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 1. Sandin (D. Gustafsson), 15. Fagemo (Lundkvist, Sandin), 32. Sandin (Fagemo, Nässén), 45. Lundkvist (Sandin, Nässén) – 4. Ivan Morozov (Podkolzin, Dorofejev), 6. Chovanov (Alexandrov, Denisenko), 13. Sokolov, 49. Sokolov (Chovanov), 64. Ivan Morozov (Podkolzin, Voronkov)

Kanada – Fínsko 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
Góly: 2. McMichael (Dudas), 4. Lafreniere (Foote, Hayton), 4. Drysdale (Lavoie, Byfield), 15. Dellandrea (Dudas, McMichael), 38. Lafreniere (Addison, Hayton)