Rusko sa rozhodol vypovedať v prípade zmeniek, ale môže ísť údajne len o ďalšiu obštrukciu

Pavol Rusko
Exriaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) – Pavol R. sa rozhodol prehovoriť o prípade zmeniek TV Markíza, v ktorých je spoluobvinený s podnikateľom Marianom K. Podľa informácií TV JOJ však ide len o ďalšiu obštrukciu. Informuje o tom portál Noviny.sk.

Advokáti sa vyjadria po výsluchu

Podľa TV JOJ Pavla R. od piatkového rána vypočúvajú vyšetrovatelia NAKA. Rozhodol sa vypovedať v prípade zmeniek, v ktorých je spoluobvinený s podnikateľom Marianom K.

Ako ďalej informuje TV JOJ, Pavol R. sa na NAKA v Banskej Bystrici dostavil krátko pred 10:00. Advokáti sa vyjadria po skončení výsluchu.

Podľa informácií televízie z prostredia vyšetrovania má byť ranný výsluch len ďalšou obštrukciou, keďže v týchto dňoch dozorujúci prokurátor kompletizuje obžalobu v tejto závažnej ekonomickej zmenkovej kauze.

Zmenky skúmajú znalci

Podľa zdroja televízie JOJ budúci týždeň vyšetrovacie orgány požiadajú sudcu pre prípravné konanie o predĺženie väzobného stíhania Mariana K. o tri mesiace. Zároveň prokurátor navrhne pre podnikateľa tiež najprísnejšie väzobné obmedzenie, takzvanú kolúznu väzbu, ktorá má súvisieť s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Marian K. si nárokuje preplatenie miliónových zmeniek od televízie Markíza. Originály zmeniek od neho požadovali orgány činné v trestnom konaní po tom, ako ho v tejto kauze obvinili spolu s Pavlom R. Marian K. tvrdí, že zmenky z roku 2000 sú pravé a chcel ich podrobiť znaleckému skúmaniu. Úrad špeciálnej prokuratúry potvrdili, že ich skúmajú znalci.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián KočnerPavol Rusko
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraTV Markíza