Rusko vyrobilo a otestovalo unikátnu rádioelektronickú zbraň

Puska
Foto: ilustračné, Thinkstock

MOSKVA 13. októbra (WebNoviny.sk) – Rusko vyrobilo a otestovalo svoju novú rádioelektronickú zbraň, ktorá funguje na základe unikátnych fyzikálnych princípov a nemá vo svete obdobu. Pre agentúru RIA Novosti to vo štvrtok počas zbrojárskej výstavy v Moskve uviedol oficiálny predstaviteľ firmy Zjednotená korporácia na výrobu prístrojov (OPK), ktorá zbraň vyvinula.

„Vytvorili sme reálne exempláre takejto zbrane a už aj dokázali svoju účinnosť. Je to úplne nový typ zbrane, aký nemá v krajine a – nebojím sa to povedať – ani vo svete obdobu,“ uviedol.

Podľa OPK spočíva osobitosť novej zbrane v tom, že bojovú techniku protivníka neutralizuje bez použitia tradičných útočných prostriedkov či nábojov, len za pomoci nasmerovanej energie. Táto energia „má nepriamy fyzikálny vplyv na palubné prístroje lietadiel, dronov a neutralizuje aj vysoko presné zbrane“, dodal zdroj v OPK.

Prvé exempláre zbrane firma predviedla v septembri tohto roku na neverejnej prezentácii pre ministerstvo obrany, ktorá sa konala v rámci fóra Armáda-2016.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom