Rybáriková postúpila vo štvorhre AO, Husárová vypadla

Magdaléna Rybáriková - Andrea Petkovicová
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková si vybojovala postup do 2. kola dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne. Rybáriková, ktorá je nasadenou tridsaťdvojkou turnaja, zdolala v utorkovom súboji 1. kola Nemku Andreu Petkovicovú za 84 minút hladko 6:2, 6:3. Foto: SITA/AP

MELBOURNE 15. januára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a Švajčiarka Stefanie Vögeleová zvíťazili v stredajšom stretnutí 1. kola štvorhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne nad domácimi držiteľkami voľnej karty Jelenou Dokičovou a Storm Sandersovou za 85 minút dvakrát 6:4.

V 2. kole deblovej súťaže si zahrajú s postupujúcimi zo zápasu Daniela Hantuchová, Lisa Raymondová (SR/USA-15) – Mandy Minellová, Chanelle Scheepersová (Lux./JAR), takže do úvahy prichádza istota osemfinálového zastúpenia SR. Rybárikovej partnerka Vögeleová bude vo štvrtok súperkou Dominiky Cibulkovej v 2. kole dvojhry. Samotná Rybáriková sa v rovnaký deň v identickej fáze stretne s Japonkou Kurumi Narovou.

Slovenská tenistka Janette Husárová a Taiwančanka Čchan Jüng-ťan prehrali v stredajšom zápase 1. kola štvorhry s Izraelčankou Šahar Peerovou a Španielkou Silviou Solerovou-Espinosovou za 120 minút tesne 5:7, 6:4, 4:6. V rozhodujúcom sete pritom viedli 2:0.

Štvorhra žien – 1. kolo:

Šahar Peerová, Silvia Solerová-Espinosová (Izr./Šp.) – Janette Husárová, Čchan Jüng-ťan (SR/Taiw.) 7:5, 4:6, 6:4 za 120 minút

Magdaléna Rybáriková, Stefanie Vögeleová (SR/Švaj.) – Jelena Dokičová, Storm Sandersová (Aus.) 6:4, 6:4 za 85 minút

Viac k osobe Daniela HantuchováJanette HusarováJanette HusárováJelena DokičováLisa RaymondováMagdaléna RybárikováMartin KližanNa LiŠahar Peerová