Aktualizované: S výstrahami sa roztrhlo vrece, časť Slovenska zasýpa sneh a opatrní musia byť aj vodiči

Sneženie, sneh
Foto: ilustračné. Foto: SITA/Tomáš Somr.
  • aktualizované 8. januára 14:58

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na utorok niekoľko výstrah. Snežiť má vo všetkých krajoch okrem Prešovského a od 16.00 sa už neočakávajú snehové zrážky ani v Bratislavskom kraji.

V okresoch s vydanou výstrahou prvého stupňa môže napadnúť 15 až 25 centimetrov nového snehu. „Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb),“ uvádza SHMÚ na svoje internetovej stránke.

výstraha, sneženie
Výstraha prvého stupňa pred snežením je vydaná pre žltou farbou označenú časť Slovenska. Pre Bratislavu je vydaná výstraha druhého stupňa. Reprofoto: www.shmu.sk.

Na cestách musia byť opatrní aj vodiči. Výstrahy prvého stupňa pred poľadovicou sú vydané pre Bratislavský, Trnavský aj Nitriansky kraj a tiež pre okresy Myjava a Nové Mesto nad Váhom. „Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ upozorňujú meteorológovia.

výstraha, prvý stupeň, poľadovica
Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí pre žltou farbou označenú časť Slovenska. Reprofoto: www.shmu.sk.

Vietor a snaženie spôsobujú aj vytváranie snehových jazykov. Výstraha prvého stupňa je vydaná takmer pre celé Slovensko.

výstraha, prvý stupeň, snehové jazyky a záveje
Výstraha prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi platí pre žltou farbou označenú časť Slovenska. Reprofoto: www.shmu.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav