Sagan pôjde na svetovom šampionáte aj časovku družstiev

Peter Sagan
Ďalšími členmi tímu okrem Petra Sagana (vpravo) budú Michael Rogers, Maciej Bodnar, Michael Valgren, Christopher Juul-Jensen a Manuele Boaro. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský jazdec Peter Sagan figuruje v nominácii tímu Tinkoff-Saxo pre nedeľňajšiu časovku družstiev v rámci majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike v americkom Richmonde. Ďalšími členmi tímu budú trojnásobný majster sveta v individuálnej časovke Michael Rogers, Maciej Bodnar, Michael Valgren, Christopher Juul-Jensen a Manuele Boaro.

Ambíciou zoskupenia okolo majiteľa Olega Tiňkova bude pódiové umiestnenie. „Je to ťažká úloha zostaviť mužstvo na majstrovstvá sveta, sme už v pokročilom čase sezóny a je dôležité, aby jazdci neboli unavení pred takýmto podujatím. Je zrejmé, že títo šiesti cyklisti, popri Danielem Bennatim a Albertovi Contadorovi, sú najlepší časovkári v našom tíme,“ tvrdí športový riaditeľ Sean Yates pre oficiálnu stránku Tinkoff-Saxo.

Jazdcov v časovke družstiev čaká porcia 38,8 kilometrov, pôjde sa zväčša po rovine. „Máme slušný základ a chlapci sú motivovaní. Bodnar je trojnásobný poľský šampión, Rogers má plno skúseností, už trikrát vyhral majstrovstvá sveta, Juul-Jensen je úradujúci dánsky šampión a počas sezóny sme na dvoch Grand Tour skončili na druhom mieste. Stanovenie cieľov je trošku komplikované, ale rozhodne potrebujeme rýchlu jazdu. Favorit nie je jasný a ak určíme dobrú stratégiu, máme šancu na úspech. BMC, Orica a Etixx sú rozhodne tímy, ktoré bude ťažké zdolať, ale musíme sa o to pokúsiť,“ dodal Yates.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maciej BodnarMichael RogersPeter Sagan