Sagan sa v generálke na šampionát z triumfu netešil, ale Gooikse Pijl vyhral jeho tímový kolega

Peter Sagan, Bora-Hansgrohe
Slovenský cyklista Peter Sagan v drese tímu Bora-Hansgrohe. Foto: archívne, SITA/AP.
  • aktualizované 22. septembra 20:13

Po sobotňajšom 27. mieste v pretekoch Primus Classic (197 km) skončil slovenský reprezentant v cestnej cyklistike Peter Sagan na nedeľňajšom ďalšom belgickom podujatí Gooikse Pijl na konečnom 25. mieste.

Víťazom Ackerman

Dvadsaťdeväťročný žilinský rodák zvládol trať 16. ročníka pretekov dlhú 198,1 km za 4:21:20 h.

Do cieľa na okruhoch v Gooiku na úplnej rovine prišiel v rovnakom čase ako víťaz a kolega z tímu Bora-Hansgrohe – Nemec Pascal Ackermann.

Trojnásobný svetový šampión Peter Sagan si ako generálku na budúcotýždňové MS v anglickom Yorkshire vybral dve spomenuté podujatia v Belgicku.

Skvelá práca Bora-Hansgrohe

Okrem Petra Sagana a Ackermanna figurovali v 7-člennej nominácii tímu Bora-Hansgrohe pre víkendové podujatia v Beneluxe aj Austrálčan Jay McCarthy a Nemci Markus Burghardt, Michael Schwarzmann, Christoph Pfingsten a Rüdiger Selig.

„Náš tím odviedol skvelú prácu. Dokonale sme splnili plán a výsledkom toho je toto pekné víťazstvo. Rüdiger Selig a Peter Sagan pripravili Pascalovi Ackermannovi výbornú pozíciu. Myslím si, že môžeme byť spokojní s našimi výsledkami počas tohto víkendu v Belgicku. Presvedčili sme sa, že Pascal aj Peter sú vo veľmi dobrej forme,“ uviedol prostredníctvom oficiálneho tímového webu športový riaditeľ Bora-Hansgrohe André Schulze.

V tradičnom vyvrcholení svetového šampionátu – pretekoch elite mužov na 285 km sa v nedeľu 29. septembra predstavia štyria Slováci – bratia Peter a Juraj Saganovci, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe) a člen Dukly Banská Bystrica Ján Andrej Cully.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pascal AckermannPeter Sagan