Schmiedlová rozdáva v Riu kanáre, Kližan postúpil v debli

Anna Schmiedlovvá
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 19. februára (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová na turnaji WTA International v brazílskom Riu de Janeiro valcuje jednu súperku za druhou, na ceste do štvrťfinále zdolala vo štvrtok Paulu Ormaecheovú z Argentíny za 54 minút 6:0, 6:2.

Dvadsaťročná košická rodáčka ťahala v hlavnej súťaži šnúru 20 víťazných gemov za sebou, pred tým jej posledný vzala v stredu v stretnutí úvodného kola Belgičanka Alison van Uytvancková, keď vyrovnala v prvom sete na 3:3.

Schmiedlová vrátila súperke prehru aj s úrokmi

Odvtedy mladá fedcupová reprezentantka nadelila dva kanáre – jeden sa ušiel Van Uytvanckovej, druhý Ormaecheovej, ktorá odvrátila debakel až v hodine dvanástej za stavu 0:6, 0:5. Schmiedlová zatiaľ dva razy v kariére na oficiálnej medzinárodnej úrovni dala dvojitého kanára: Rumunke Irine-Camelii Begovej v októbri 2013 v Nankingu a Gruzínke Tamari Chalaganidzeovej v októbri 2011 v Jerevane.

Slovenka vrátila Juhoameričanke aj s úrokmi vyše roka starú prehru z finále kvalifikácie dvojhry na turnaji WTA Premier v austrálskom Sydney, kde sa stretli po prvý raz na hlavnom okruhu. V Riu de Janeiro ju vo štvrťfinále čaká paraguajská kvalifikantka Verónica Cepedeová-Roygová, ktorá si nečakane poradila v 2. kole s talianskou trojkou pavúka Robertou Vinciovou.

Klizan

Kližan si vo štvrťfinále dvojhry nezahrá

Vo štvrtok sa v mužskom pavúku nedarilo osmičke „pavúka“ Martinovi Kližanovi, ktorý za za 75 minút prehral s nenasadeným Argentínčanom Federicom Delbonisom 2:6, 1:6.

Zverenec Martina Damma začal dobre, v prvom sete viedol 1:0 a 2:1 (bez brejku), potom však 24-ročný Delbonis získal desať hier v rade. Za nepriaznivého stavu 2:6, 0:5 ešte dokázal 38. hráč singlového svetového rebríčka získať podanie svojho argentínskeho súpera, ale následne neuspel pri vlastnom servise a Juhoameričan premenil tretí mečbal. Kližan v stretnutí využil jedinú možnosť na brejk, Delbonis uspel šesťkrát z 13 príležitostí.

Rodák z Azulu Delbonis (63. v renkingu) upravil v štatistike proti Kližanovi na 2:1. Proti slovenskému rivalovi nadviazal na vlaňajší augustový triumf v 1. kole hlavnej súťaže na tvrdom povrchu v americkom Winstone-Saleme (7:6 /5/, 6:4), v prvej vzájomnej konfrontácii na tráve v anglickom Eastbourne rovnako v 1. kole Delbonis minulý rok v júni ťahal za kratší koniec (4:6, 4:6).

Najprv vypadol a potom postúpil

Martin Kližan a Rakúšan Philipp Oswald ako nenasadení hráči postúpili do semifinále štvorhry. Vo štvrtkovom štvrťfinále zvíťazili bez boja, keď ich súperi a štvorky „pavúka“ Uruguajčan Pablo Cuevas a Španiel David Marrero na stretnutie nenastúpili.

Kližan a Oswald sa v piatkovom deblovom semifinále stretnú s druhým nasadeným kolumbijským tandemom Juan Sebastián Cabal, Robert Farah, víťazmi minulotýždňového turnaja ATP Wolrd Tour 250 Brasil Open v brazílskom Sao Paule.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Rio Open v brazílskom Riu de Janeiro (dotácia 250-tisíc USD, antuka):
Dvojhra – 2. kolo (osemfinále):

Karolína Schmiedlová (SR-6) – Paula Ormaecheová (Arg.) 6:0, 6:2 za 54 minút

Sara Erraniová (Tal.-1) – Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) 6:0, 7:5

Verónica Cepedeová-Roygová (Parag.) – Roberta Vinciová (Tal.-3) 6:2, 6:3

Beatriz Haddadová-Maiová (Braz.) – Polona Hercogová (Slovin.-7) 6:1, 6:2

Priebežný súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry a zápasu štvrťfinále štvorhry so slovenskou účasťou na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Rio Open v brazílskom Riu de Janeiro (dotácia 1 548 755 USD, antuka):

Federico Delbonis (Arg.) – Martin Kližan (SR-8) 6:2, 6:1 za 75 minút

Pablo Cuevas (Urug.-6) – Albert Montanes (Šp.) 6:2, 6:2