Seattle Kraken bude počas premiérovej sezóny v NHL bez farmárskeho tímu v AHL

Seattle Kraken
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Nováčik zámorskej hokejovej NHL od sezóny 2021/2022 americký tím Seattle Kraken o jeden rok odložil snahu o zaradenie svojho farmárskeho tímu v Palm Springs. Pôvodne mal klub z tohto mesta vstúpiť do AHL tiež od sezóny 2021/2022, napokon sa tak stane až od ročníka 2022/2023. Počas prvého roka účinkovania v NHL Seattle Kraken budú mať svojich hráčov v iných tímoch AHL.

Dôvodom na odklad je skutočnosť, že v Kalifornii plánujú postaviť nový športový komplex pre tím Palm Spring, ale nepodarí sa im ho dokončiť do jedného roka. Hala sa mala nachádzať v lokalite Coachella Valley pri Palm Springs, ktoré leží neďaleko Los Angeles. Nový plán je postaviť arénu bližšie k Palm Desert. V danej oblasti sa nachádza aj tenisový areál Indian Wells, ktorý hostí prestížne turnaje ATP a WTA.

Klub z Palm Spring bude mať halu s kapacitou 10-tisíc miest pre divákov a s výstavbou by sa malo začať v roku 2021. Dokončená by mohla byť už v druhej polovici roka 2022. „Nová hala ponúkne všetkým obrovský zážitok od zaparkovania až po samotné zápasy,“ uviedol prezident klubu Seattle Kraken Tod Leiweke.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Seattle Kraken