Sébastien Loeb triumfoval na upršanom Slovakia Ringu

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb z Francúzska na trati počas 4. kola 12-dielneho seriálu majstrovstiev sveta cestných automobilov FIA WTCC a FIA ETCC na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni. Orechová Potôň, 11. máj 2014. Foto: SITA/Peter Ruža

ORECHOVÁ POTÔŇ 11. mája (WEBNOVINY) – Deväťnásobný majster sveta v rely Sébastien Loeb sa stal víťazom nedeľňajších daždivých pretekov seriálu majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni.

Štyridsaťročný Francúz sa dokázal na štarte dostať pred najrýchlejšieho muža kvalifikácie, tímového kolegu na Citroëne, Argentínčana Josého Maríu Lópeza a svoje vedenie skúsene udržal až do konca. Šachovnicová vlajka prišla predčasne už po deviatich kolách, pretože dážď zosilnel a automobily WTCC mali problém s akvaplaningom už aj pri jazde v priamom smere.

Bolo príliš nebezpečné pokračovať a riaditeľ pretekov Miroslav Bartoš radšej preteky prerušil. Na druhom mieste skončil spomenutý López, tretiu pozíciu si vybojoval maďarský pilot Norbert Michelisz na Honde Civic. Vedenie pretekov pre neutíchajúci dážď zrušilo druhú jazdu. Najbližšie podujatie sa uskutoční cez víkend 24. – 25. mája na rakúskom Salzburgringu.

Atraktívny víkend WTCC prilákal na Slovakia Ring za tri dni spolu vyše 29 000 divákov. Svetový šampionát WTCC sa na Slovensku predstavil už po tretí raz, v auguste čaká jediný pretekársky okruh SR dvoje špičkových pretekov ADAC GT Masters a Blancpain GT Series.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sébastien Loeb