Šef SIS bude vysvetľovať Gorilu, Čentéš dohliadne na teóriu

Tajne
Foto: executivegov.com
Jozef Čentéš
Foto: SITA/Michal Svitok Foto: archív SITA/Michal Svitok

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Riaditeľ Slovenskej informačnej služby Karol Mitrík by mal predstúpiť pred parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť.

Pozýva ho naň predseda výboru Martin Fedor (SDKÚ-DS) v súvislosti s medializovanými materiálmi s názvom Gorila, ktoré údajne pochádzajú zo SIS-ky.

„Poslanci budú mať možnosť sa riaditeľa SIS pýtať,“ povedal pre agentúru SITA predseda výboru. Aký by mal byť záver z rokovania, Fedor nevedel odhadnúť, bude sa zaujímať o názor kolegov, v čom ako poslanci môžu konať viac, než orgány činné v trestnom konaní.

Rokovanie výboru je zvolané na 17. januára. Fedor zdôraznil, že riadne zasadnutie výboru zvolal ešte koncom minulého roka. O Gorile by sa mali baviť nad rámec pôvodne navrhnutého programu.

Na kritiku poslancov za stranu Sloboda a Solidarita, ktorí tvrdili, že Fedor zvolať výbor odmietol, poznamenal, že do dnešného dňa nedostal od členov výboru za SaS žiadnu žiadosť na zvolanie mimoriadneho rokovania výboru.

Čentéš má na starosti teóriu a analýzy

Na kauze Gorila už začali pracovať dva nezávislé tímy. Dnes sa konala prvá porada špecializovaného tímu GP, na ktorej rozdelili úlohy. Na čele tímu je Peter Šufliarsky, ktorý má určovať smer vyšetrovania. Ján Šanta z Úradu špeciálnej prokuratúry sa zameria len na tie časti, ktorými sa môže zaoberať výhradne špeciálny prokurátor. Jozef Čentéš bude mať na starosti teóriu a analýzy a dvaja prokurátori z Prešova Viliam Loda a Rudolf Staško budú vypočúvať. Informovala o tom RTVS v Správach STV.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ČentéšKarol MitríkMartin FedorPeter Šufliarsky