Šeliga otvorene skritizoval ministerku Kolíkovú. Očakáva, že bude stáť v prvej línii

ŠELIGA: Vyjadrenie ku kauze Dobytkár
Poslanec Juraj Šeliga. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) v relácii Na telo na televízii Markíza otvorene kritizoval ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Ako skonštatoval, od ministerky očakáva, že v aktuálnej situácii bude stáť v prvej línii.

Od Kolíkovej očakáva rýchle opatrenia

Za posledný týždeň som Máriu Kolíkovú nevidel. Hovorím to preto, lebo som kritizoval aj Romana Mikulca a teraz kritizujem Máriu Kolíkovú. V ťažkej situácii čakáme že ministerka spravodlivosti a minister vnútra ponúknu rýchle riešenia,“ povedal Šeliga s tým, že Kolíková môže ostať ministerkou, ale očakáva od nej rýchle opatrenia.

Podľa Šeligu sa šéfka rezortu spravodlivosti bojí predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). „Boris Kollár je taká povaha, že keď mu trochu brnknete do nosa tak on vyskočí z kože, tak sa asi bojí, že či mu nevezme ministerstvo,“ dodal. Doplnil, že mu nebola ponúknutá pozícia ministra spravodlivosti.

Minister vnútra musí stabilizovať situáciu

Šeliga sa vyjadril aj ku Romanovi Mikulcovi. Ak minister vnútra rýchlo nestabilizuje situáciu na Úrade inšpekčnej služby (ÚIS) a v Policajnom zbore, bude vo svojej funkcii neudržateľný.

Šéf rezortu vnútra si zároveň podľa Šeligu nie je vedomý, že spravil niečo nezákonné alebo niečo čo by mohlo spochybniť prácu vyšetrovateľov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárJuraj ŠeligaMária KolíkováRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSme rodinaZa ľudí