Senior (95) zlomil rekord v šprinte, odmenil sa spánkom

Senior (95) zlomil rekord v šprinte, odmenil sa spánkom
Foto: www.athleticsweekly.com

Šprintér Charles Eugster sa postaral o nový svetový rekord v behu na 200 metrov. Jeho výkon upútal pozornosť na celom svete – Brit nedávno oslávil už 95 rokov.

Odvážne ciele v akomkoľvek veku

Senior
Foto: Twitter

Aktívny športovec, ktorý momentálne žije v Zürichu, zabehol vzdialenosť 200 metrov za 55,48 sekundy a stanovil tak nový rekord vo vekovej kategórii nad 95 rokov. V porovnaní s najlepším časovým výkonom hviezdneho šprintéra Usaina Bolta, ktorý rovnakú vzdialenosť zabehol ako 23-ročný v rekordnom čase 19,19 sekundy, sa mu dostalo zaslúženého obdivu.

Senior, ktorý začal pretekať len uplynulý rok, je živým dôkazom toho, že na plnenie snov nikdy nie je príliš neskoro. „Môj výkon dokazuje, že si môžete stanoviť nové výzvy a ciele v akomkoľvek veku a zároveň ich aj splniť,“ uviedol Eugster po dobehnutí cez cieľovú čiaru.

K športu z márnivosti

Muž, ktorý dostal prezývku „najzdatnejší senior sveta„, sa kedysi venoval veslárstvu, športovať však začal seriózne až vo veku 85 rokov. Ako hlavnú disciplínu si najprv vybral kulturistiku.

„Dúfal som, že vďaka tomu, že sa dostanem do formy, spomalím aj proces starnutia. Bola to číra márnomyseľnosť, vyzeral som hrozne a prežíval som životnú krízu. Moje telo chradlo, a tak som si pomyslel, že niečo urobím so svalmi,“ prezradil rodený Londýnčan, ktorý sa vo veku 87 rokov prihlásil do miestneho klubu kulturistov. Neskôr k zdvíhaniu činiek zaradil aj beh a cyklistiku.

Uplynulý víkend sa na majstrovstvách British Masters Championships v Lee Valley postaral aj o britský rekord v šprinte na 60 metrov, ktorý zdolal za 15,32 sekundy.

„Súťažne začal behať len uplynulý rok a už láme všetky rekordy,“ tešila sa Eugsterova trénerka Sylvia Gattiker.

„Svoj úspech oslávil dlhým spánkom,“ dodala. Senior sa ešte pred tým, ako si ľahol do postele, prihlásil na svoj účet na sociálnej sieti Twitter, kde sa poďakoval svojim fanúšikom za podporu.

www.telegraph.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom